Jandarmul Ionuţ Timofte, locul I la semimaratonul „Gerar” – categoria masculin +35 ani

Plutonierul-major Ionuţ Timofte a reprezentat timp de peste 5 ani Jandarmeria dâm-boviţeană prin participarea la mai mult de 70 decompetiţii sportive (maratoane montane, semimara-toane pe asfalt, crosuri etc.), la care a obţinut rezultate notabile.
Weekend-ul trecut jandarmul montan a obţinut o nouă performanţă. S-a clasat pe locul I la categoria masculin +35 ani în cadrul „Semimaratonului GERAR” – ediţia a X-a, desfăşurat la Bucureşti. Pasionat de sport şi de alergarea montană, subofiţerul s-a înscris în competiţie la proba de cros şi a parcurs o distanţă de 10,8 km într-un un timp de 38 minute şi 52 de secunde.
În perioada 22-23 februarie a.c. jandarmul montan va participa la Campionatul Naţional de Sală-Masters, la Bucureşti.
Plutonierul-major Ionuţ Timofte îşi desfăşoară activitatea în cadrul inspectoratului din anul 2006, fiind încadrat la Postul de Jandarmi Montan Zănoaga.

Avocat recuperare creante

Avantajele unui avocat in recuperarea creantelor Dacă te afli într-o...

Accidente de circulație  în lanț, pe drumurile din Dâmbovița

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați...

CONTROALE ÎN LOCALITATEA BĂLTENI: Au fost verificate centrele de fier vechi

Ieri,  17 aprilie, peste 200 de polițiști din cadrul...

Mesaje frauduloase concepute de atacatori, care vizează utilizatori din România în ultimul timp

Vorbim despre tehnci pe care infractorii le reciclează sub...