Close Menu
Ziarul Dâmboviţa
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
Ziarul Dâmboviţa
E-PAPER
sâmbătă, aprilie 18
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Ziarul Dâmboviţa
Home»Social»Un bărbat, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe, a fost reținut pentru 24 de ore
Social

Un bărbat, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe, a fost reținut pentru 24 de ore

Roxana - Ionela BoteaBy Roxana - Ionela Botea20/04/2023Niciun comentariu1 Min Read
Share Facebook Twitter Pinterest Copy Link LinkedIn Tumblr Email VKontakte Telegram
Share
Facebook Twitter Pinterest Email Copy Link

În urma cercetărilor efectuate de polițiștii din cadrul Secției nr. 10 Poliție Rurală Petrești, sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Găești, față de un bărbat, în vârstă de 55 de ani, a fost dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, fiind cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire sau alte violențe.

Bărbatul este bănuit că, la data de 14 aprilie a.c., în timp ce se afla pe un izlaz dintre localitățile Vișina și Hanul lui Pală, pe fondul unui conflict spontan, ar fi lovit cu un obiect contondent un alt bărbat, în vârstă de 65 de ani, din comuna Vișina.

Persoana vătămată a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Bănuitul va fi prezentat magistraților pentru dispunerea unei măsuri preventive.

În cauză, polițiștii continuă cercetările sub coordonarea procurorului de caz.

Facem precizarea că, în cazul prezentat, efectuarea urmăririi penale este o etapă a procesului penal reglementată de Codul de procedură penală, activitate care nu poate, în nicio situaţie, să înfrângă principiul prezumţiei de nevinovăţie.

a fost reținut pentru 24 de ore este bănuit de săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe Un bărbat
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram Copy Link
Roxana - Ionela Botea

Related Posts

Social

SCHIMBĂRI MAJORE ÎN OCUPAREA FORȚEI DE MUNCĂ

17/04/2026
Social

 ȘOFERII, ÎN COLIMATORUL POLIȚIEI: AMENZI DRASTICE ȘI MAȘINI SCOASE DIN TRAFIC ÎN 2026

17/04/2026
Social

SPP cumpără mașini noi în plină presiune bugetară. Decizie controversată a Guvernului 

17/04/2026
Administraţie

Prețurile carburanților au înregistrat o scădere semnificativă pe piața din România, după ce liderul sectorului de distribuție, OMV Petrom, a operat noi reduceri consistente.

16/04/2026
Actualitate

O femeie în vârstă de 21 de ani a fost depistată ieri,  15 aprilie, de jandarmul aflat în serviciul de pază și protecție instituțională la Judecătoria Târgoviște, având asupra sa mai multe obiecte periculoase.

16/04/2026
Actualitate

Inspectoratul de Jandarmi Județean Dâmbovița desfășoară în această perioadă acțiuni intense de prevenire și combatere a pescuitului ilegal, având în atenție respectarea legislației privind pescuitul recreativ în perioada de prohibiție.

16/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

aprilie 2026
L Ma Mi J V S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« mart.    
COMENTARII
    • Home
    • Actualitate
    • Social
    • Politică
    • Sport
    • Administraţie
    • Cultură
    • Târgoviște
    • ANUNŢURI

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.