Dosar penal întocmit de polițiști pentru nerespectarea regimului armelor și munițiilor

Date:

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au întocmit un dosar penal pentru nerespectarea regimului armelor și munițiilor, după ce au constatat că un bărbat de 65 de ani, din Crevedia, ar fi purtat și mutat fără drept un pistol, de la domiciliul din Drobeta Turnu-Severin în localitatea Crevedia.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că bărbatul avea dreptul doar de deținere a armei conform certificatului de deținător emis în acest sens.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub coordonarea procurorului de caz, urmând ca la finalizarea acestora să se propună soluție prin unitatea de parchet competentă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

Fonduri europene de peste 150 de milioane de euro pentru legume și cartofi

 AFIR lansează o nouă sesiune de proiecte Ministerul Agriculturii și...

Ministerul Energiei: Peste 77.000 de gospodării reconectate după avariile provocate de viscol și ninsori

Ministerul Energiei a transmis o informare privind stadiul lucrărilor...

Trei persoane rănite într-un accident rutier la Vulcana-Băi

Trei persoane rănite într-un accident rutier la Vulcana-Băi Mare sperietură...