Close Menu
Ziarul Dâmboviţa
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
Ziarul Dâmboviţa
E-PAPER
sâmbătă, aprilie 18
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Ziarul Dâmboviţa
Home»Social»Polițiștii dâmbovițeni acționează permanent pentru siguranța cetățenilor
Social

Polițiștii dâmbovițeni acționează permanent pentru siguranța cetățenilor

Roxana - Ionela BoteaBy Roxana - Ionela Botea13/08/2021Niciun comentariu1 Min Read
Share Facebook Twitter Pinterest Copy Link LinkedIn Tumblr Email VKontakte Telegram
Share
Facebook Twitter Pinterest Email Copy Link

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița au continuat acțiunile organizate pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, descurajarea încălcării normelor legale, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor impuse în contextul pandemiei de COVID-19.
Astfel, în cadrul acțiunilor organizate pentru verificarea modului în care sunt respectate măsurile impuse în contextul epidemiologic generat de virusul Sars-CoV-2, au fost legitimate 1.647 de persoane, au fost verificate 56 de societăți comerciale/ persoane fizice autorizate și 50 de restaurante/terase/fast-food-uri. În atenția polițiștilor s-au aflat și mijloacele de transport persoane, fiind controlate 184 de astfel de autovehicule.
Totodată, în ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 36 de evenimente, dintre care 23 au fost solicitări prin numărul unic pentru apeluri de urgență 112, fiind sesizate 18 infracțiuni, dintre care 6 contra patrimoniului și 10 contra persoanei.În total, au aplicat 265 de sancțiuni contravenționale, iar în cadrul acțiunilor din trafic, pentru încălcarea normelor legale, ca măsură complementară, polițiștii au reținut 20 de permise de conducere și au retras 6 certificate de înmatriculare.

Polițiștii dâmbovițeni acționează permanent pentru siguranța cetățenilor
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram Copy Link
Roxana - Ionela Botea

Related Posts

Social

SCHIMBĂRI MAJORE ÎN OCUPAREA FORȚEI DE MUNCĂ

17/04/2026
Social

 ȘOFERII, ÎN COLIMATORUL POLIȚIEI: AMENZI DRASTICE ȘI MAȘINI SCOASE DIN TRAFIC ÎN 2026

17/04/2026
Social

SPP cumpără mașini noi în plină presiune bugetară. Decizie controversată a Guvernului 

17/04/2026
Administraţie

Prețurile carburanților au înregistrat o scădere semnificativă pe piața din România, după ce liderul sectorului de distribuție, OMV Petrom, a operat noi reduceri consistente.

16/04/2026
Actualitate

O femeie în vârstă de 21 de ani a fost depistată ieri,  15 aprilie, de jandarmul aflat în serviciul de pază și protecție instituțională la Judecătoria Târgoviște, având asupra sa mai multe obiecte periculoase.

16/04/2026
Actualitate

Inspectoratul de Jandarmi Județean Dâmbovița desfășoară în această perioadă acțiuni intense de prevenire și combatere a pescuitului ilegal, având în atenție respectarea legislației privind pescuitul recreativ în perioada de prohibiție.

16/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

aprilie 2026
L Ma Mi J V S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« mart.    
COMENTARII
    • Home
    • Actualitate
    • Social
    • Politică
    • Sport
    • Administraţie
    • Cultură
    • Târgoviște
    • ANUNŢURI

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.