Leo Grozavu vrea in play-off

După două etape în care a obţinut un singur punct, Sepsi a reuşit să se impună cu 2-1 pe terenul Chindiei Târgovişte, meci disputat la Giurgiu.
Echipa din Sfântu Gheorghe a întors rezultatul după ce a fost condusă de gazde şi şi-a consolidat locul de playoff.
„Toţi ne dorim, nu cred că e o echipă care să nu vrea în playoff. Am muncit în această vară, e stabilitate, linişte, tot ce ne trebuie. Dar nu epatăm, suntem o echipă normală despre care nu se vorbeşte foarte mult.
Am spus şi înainte de joc, avem lot foarte bun, avem dubluri pe posturi. Fără să ne atace, ei conduceau la pauză cu 1-0. E bine că am reacţionat la pauză, am reuşit să punem presiune şi să luăm 3 puncte foarte importante,” a declarat Leo Grozavu după meci.

CSM SE PREGĂTEŞTE PENTRU RETURUL DIN 16-IMILE DE FINALĂ ALE CEV CUP

Clubul Sportiv Municipal Târgovişte anunţă startul procesului de acreditare pentru jurnaliştii care doresc să asiste la meciul de volei feminin dintre CSM Târgovişte şi S.C. Prometey Kamyanske (Ucraina), contând pentru returul 16-imilor de finală ale CEV Cup.Partida se va disputa miercuri, 25 noiembrie 2020, ora 18:00, în Sala Sporturilor din […]