CS MUNICIPAL, EŞEC IN FAŢA MARII RIVALE

Baschetbalistele ICIM-lui au arătat sâmbătă o cu totul o altă faţă a echipei, după o victorie entuziasmantă în deplasare, la Târgovişte! Trupa pregătită din această săptămână de Bogdan Bulj s-a impus cu 7052 pe terenul marii rivale.
Galben-albastrele au făcut în Cetatea Chindiei cel mai bun meci al sezonului, la capătul unei prestaţii solide, mai ales după pauză. 3 sferturi din 4 câştigate, cu 13 recuperări mai multe faţă de adversare, procentaj la aruncările de două puncte de 57% faţă de doar 33% al Târgoviştei sunt doar câteva dintre aspectele statistice ale confruntării de astăzi care reflectează diferenţa netă din teren. Astfel, FCC ICIM pune capăt unei serii de şase înfrângeri consecutive în Grupa Roşie.
Dacă după primele 20 de minute de joc, echilibrul a fost aproape perfect, pauza de la cabine le-a prins bine arădencelor. Desprinderea s-a produs în sfertul al treilea când de la 32-30 pentru Târgovişte, a urmat un run de 25-8 pentru echipa ardeleană, titrează site-ul oficial al FCC ICIM CSB Arad.
CSM Târgovişte – ICIM Arad 52-70 (12-12, 16-18, 11-25, 13-15)
CSM Târgovişte: P. Poole 15 (2), T. Kilin 10 (1), M. Coker 8, A. Chivu 6, A. Stoenescu 5 (1), L. Toma 5, L. Vaida 2, C. Popescu 1, A. Ghiţă, Ş. Cătinean. Antrenor: Cătălin Tănase.
ICIM Arad: B. Hadzovic 22 (2), D. Williams 14, M. Dzombeta 13 (1), D. Ardelean 5 (1), C. Lee 4, A. Ciotir 2, A. Mercea, R. Bartok. Antrenor: Bogdan Bulj.

ȘANSE MINIME PENTRU SORANA CÎRSTEA LA STUTTGART

Zilele trecute a fost efectuată tragerea la sorți pentru...

ARGINT LA CUPA ROMÂNIEI DE BOX PENTRU CS TÂRGOVIȘTE

Performanță remarcabilă atinsă de unul dintre cei mai promițători...

CSM TÂRGOVIȘTE, ZDROBITĂ DE SEPSI SIC SF. GHEORGHE ÎN PRIMUL MECI AL FINALEI MICI

Ultimele câștigătoare ale titlului național din baschetul feminin românesc...