Close Menu
Ziarul Dâmboviţa
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
Ziarul Dâmboviţa
E-PAPER
marți, aprilie 21
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Ziarul Dâmboviţa
Home»Social»Președintele CJ Dâmbovita, Corneliu Ștefan: Vinovaţii, PE CHELTUIALA LOR, și, TOT PE BANII LOR, vor reface DJ 714
Social

Președintele CJ Dâmbovita, Corneliu Ștefan: Vinovaţii, PE CHELTUIALA LOR, și, TOT PE BANII LOR, vor reface DJ 714

Roxana - Ionela BoteaBy Roxana - Ionela Botea11/11/2021Niciun comentariu2 Mins Read
Share Facebook Twitter Pinterest Copy Link LinkedIn Tumblr Email VKontakte Telegram
Share
Facebook Twitter Pinterest Email Copy Link

AVERTISMENT DUR din partea președintelui CJ, Corneliu Ștefan către reprezentanţii exploatărilor forestiere: PE CHELTUIALA LOR, și, TOT PE BANII LOR, vor reface DJ 714, tronsonul dintre comuna Moroeni, sat Glod, și Zănoaga, porțiune de drum distrusă de camioanele exploatațiilor forestiere din zonă. DEZASTRU TOTAL: DJ 714, tronsonul dintre comuna Moroeni, sat Glod, și Zănoaga, A FOST DISTRUS de camioanele care execută transport de material lemnos din exploatărilor forestiere din zonă.
După cum știm, CJ Dâmbovița a făcut eforturi foarte mari pentru a menține în stare de funcționare DJ 714, unicul drum ce poate fi deschis pe timp de iarnă pentru a asigura accesul către Stațiunea Turistică de Interes Național Peștera-Padina, iar alții nu au ținut cont de efortul CJ și de banii investiți.
„Muncim și investim bani pentru ca, la final, să constatăm că tot ceea ce am făcut a fost în zadar!!!
Este și cazul drumului județean din munte, DJ 714, tronsonul dintre comuna Moroeni, sat Glod, și Zănoaga, porțiune de drum distrusă de camioanele exploatațiilor forestiere din zonă.
Noi lucrăm ca să putem ține drumul deschis, acesta fiind calea de acces către Stațiunea Turistică de Interes Național Peștera-Padina, iar alții nu țin cont de efortul nostru și de banii investiți.
Nu au ținut cont că li s-a cerut să nu transforme în „depozit” drumul județean și nu au respectat restricțiile de circulație, fapt care a dus la distrugerea drumului.
Îi anunț pe cei care nu au respectat legea că vor reface drumul așa cum era înainte de a-l distruge, PE CHELTUIALA LOR, și, TOT PE BANII LOR, vor asigura și scurgerea apelor pluviale afectată de camioanele pline ochi cu lemne care coboară din munte.
Nu în ultimul rând, vreau să le mai aduc la cunoștință că, în perioada următoare, vom introduce noi restricții pe drumurile județene din munte.
Nimeni, dar nimeni, nu își bate joc de banii dâmbovițenilor și de munca noastră!”, a transmis președintele CJ, Corneliu Ștefan.

Corneliu Ștefan: Vinovaţii PE CHELTUIALA LOR Președintele CJ Dâmbovita și TOT PE BANII LOR
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram Copy Link
Roxana - Ionela Botea

Related Posts

Social

Te invităm la atelierele creative organizate la bibliotecă, unde vei descoperi bucuria lucrului realizat cu propriile mâini, într-o atmosferă relaxantă și plină de inspirație

21/04/2026
Administraţie

Complexul Naţional Muzeal „Curtea Domnească” Târgovişte a trecut la programul de vară.

21/04/2026
Religie

Parohia „Sfântul Voievod Neagoe Basarab” din Târgoviște, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, a desfășurat o acțiune filantropică dedicată persoanelor aflate în situații vulnerabile

21/04/2026
Social

În perioada 21 aprilie (ora 9:00) – 22 aprilie (ora 9:00), vremea va deveni rece în nordul, centrul, estul și sud-estul țării.

21/04/2026
Administraţie

Coiful de la Coțofenești și cele două brățări dacice vor fi prezentate astăzi la Muzeul Național de Istorie, eveniment destinat exclusiv reprezentanților mass-media. Ulterior, de mâine, piesele vor fi expuse publicului.

21/04/2026
Social

Doi urși semnalați în satul Burduca, comuna Dragodana

21/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

aprilie 2026
L Ma Mi J V S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« mart.    
COMENTARII
    • Home
    • Actualitate
    • Social
    • Politică
    • Sport
    • Administraţie
    • Cultură
    • Târgoviște
    • ANUNŢURI

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.