Close Menu
Ziarul Dâmboviţa
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
Ziarul Dâmboviţa
E-PAPER
marți, aprilie 21
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Ziarul Dâmboviţa
Home»Politică»Lider PNL Târgovişte despre „Crizantema de Aur”- a ajuns un festival cu circuit închis
Politică

Lider PNL Târgovişte despre „Crizantema de Aur”- a ajuns un festival cu circuit închis

Adrian NĂSTASEBy Adrian NĂSTASE01/11/2019Niciun comentariu1 Min Read
Share Facebook Twitter Pinterest Copy Link LinkedIn Tumblr Email VKontakte Telegram
Share
Facebook Twitter Pinterest Email Copy Link

PNL Târgovişte, prin vocea liderului Aurelian Cotinescu, a criticat modul în care a fost organizat festivalul „Crizantema de Aur”, scoţând în evidenţă faptul că a ajuns o manifestare cu circuit închis, la care publicul nu mai are acces:
„Nu au existat bilete. Au existat doar invitaţii, care s-au dat de către primărie sau consiliul judeţean şi aşa s-a ajuns ca, în prima seară de festival, să avem surpriza unor locuri libere în sală. Şi asta pentru că invitaţii de marcă ai oraşului nu au ajuns toţi la eveniment. Şi aşa s-a dat senzaţia că este un festival prea puţin important, nesemnificativ, datorită acelor locuri rămase neocupate. Când investeşti un million de lei într-un festival, tu, ca administraţie, trebuie să şi scoţi ceva din treaba asta”-a spus preşedintele PNL Târgovişte.

Lider PNL Târgovişte despre "Crizantema de Aur"- a ajuns un festival cu circuit închis
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram Copy Link
Adrian NĂSTASE

Related Posts

Politică

PSD îi retrage sprijinul politic lui Bolojan! Grindeanu: ”Când 97,7 la sută dintre colegi îți spun că trebuie să plece acasă, nu mai este loc de nimic”

21/04/2026
Politică

Partidul Social Democrat urmează să decidă astăzi, prin vot intern, dacă își retrage sprijinul politic și iese de la guvernare, într-un moment tensionat pentru scena politică.

20/04/2026
Administraţie

Valoarea coșului minim de consum depășește suma de 4.300 de lei pe lună, în timp ce salariul minim pe economie este de 2.574 de lei. 

19/04/2026
Administraţie

Ministrul Energiei avertizează că scumpirea gazelor naturale, pusă pe seama conflictului din Orientul Mijlociu, se va vedea parțial și în tariful la energia electrică, în perioada următoare.

19/04/2026
Politică

Dispută politică privind vânzarea unor companii de stat din sectorul energetic

17/04/2026
Administraţie

Inflația anuală a urcat la 9,87% în luna martie 2026, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Statistică

16/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

aprilie 2026
L Ma Mi J V S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« mart.    
COMENTARII
    • Home
    • Actualitate
    • Social
    • Politică
    • Sport
    • Administraţie
    • Cultură
    • Târgoviște
    • ANUNŢURI

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.