SORANA CÎRSTEA, ELIMINARE ÎN TURUL DOI LA MADRID

Date:

Sorana Cîrstea (România, 44 WTA) a fost învinsă de Aryna Sabalenka (Belarus, 2 WTA), scor 4-6, 3-6 în turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid.

Aryna Sabalenka și-a luat revanșa în fața Soranei Cîrstea, la o lună de la meciul superb câștigat de româncă în sferturi la Miami! Sabalenka a fost de neoprit însă în turul doi la Madrid, adjudecându-și victoria cu 6-4, 6-3, după o oră și 23 de minute de joc.

Sorana și-ar fi dorit mai mult de la acest meci, iar românca a fost vizibil dezamăgită la final! Cîrstea a adoptat o expresie supărată, părăsind în grabă terenul central de la Madrid.

De partea cealaltă, Aryna Sabalenka a savurat victoria: „A fost un meci dificil, iar cheia a fost să joc fiecare punct la intensitate maximă. Atmosfera la acest turneu este foarte specială, datorită fanilor”, a spus campioana de la Australian Open, la interviul acordat pe teren.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

Utilaje industriale second-hand vs. echipamente noi din China – Ce alegi în 2025?

Într-o perioadă marcată de automatizare accelerată, deficit de forță...

Ce este ‘black mass’ și cum funcționează o linie de reciclare a bateriilor?

Creșterea accelerată a cererii pentru vehicule electrice și echipamente...

Șoferi depistați sub influența alcoolului în județul Dâmbovița

Polițiștii  au oprit un autoturism condus de un tânăr...