TONI PETREA, NEIERTĂTOR CU ECHIPA DUPĂ EȘECUL CU MIOVENI

Date:

Cele două formații s-au duelat în etapa cu numărul 29 din Superligă. CS Mioveni a reușit să înscrie de două ori pe parcursul meciului și să beneficieze de cele trei puncte din meciul cu Chindia Târgoviște.

După eșec, Anton Petrea a evidențiat faptul că elevii săi trebuie să uite repede înfrângerea din deplasare. De asemenea, a remarcat abilitățile lui Bogdan Rusu, jucătorul care a avut o escapadă în acest sezon la FCSB.

„Un joc pe care trebuie să-l uităm cât mai repede. Nu mă refer neapărat prin prisma jocului, ci prin prisma atitudinii. O echipă gazdă care și-a urmărit scopul și a reușit să și-l atingă.

Rusu a știut să profite de o greșeală a noastră. Știam că are demarcări destul de bune. A fost acel gol și după fragmentări foarte multe în repriza secundă, care sunt normale, de înțeles. Bravo lor, felicitări pentru victorie.

Probabil ne-am crezut învingători înainte de meci și probabil am intrat puțin mai relaxați. În partea a doua am intrat într-un joc de uzură și n-am avut luciditate și n-am știut să dezvoltăm acțiunile.

Asta le-am spus jucătorilor, că dacă avem atitudinea de azi o să avem mari probleme. Sper să se trezească, pentru că nu am câștigat de 5 meciuri. Chamed am înțeles că a sărit la cap și la aterizare a căzut destul de rău. Sper să fie doar menisc, nu ligamente.

Căbuz a primit ieri o minge în cap la antrenament, nu știu ce are, a zis că are amețeli. Trebuie să schimbăm la capitolul atitudine și determinare din punctul meu de vedere”, a spus Toni Petrea după meci.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

Județul Dâmbovița, sub asediul gerului – temperaturi de până la -11 grade Celsius

Dimineață geroasă – 2 ianuarie , temperaturi minime înregistrate...

Noi taxe și impozite în vigoare de la 1 ianuarie 2026

Începând cu 1 ianuarie 2026, în România au intrat...