CEZAR PAPOE, CÂŞTIGĂTOR LA CUPA GALAXY

Date:

Evoluţie perfectă pentru tenis-menul Cezar Papoe la ediţia din acest an a Cupei Galaxy, găzduită de municipiul Bucureşti. Sportivul coordonat de Florin Râpeanu a devenit, în această săptămână, câştigătorul competiţiei dedicate categoriei de vârstă U16.
Plecat din postura de favorit 4, Cezar a mers ceas pe durata întregii competiţii, obţinând victorii pe linie. Tenismenul clubului nostru a intrat în posesia trofeului după ce l-a învins în finală pe Tudor Tibelea, principalul favorit. În disputa cu sportivul de la Daimon Sport Club, Papoe s-a impus cu 6-7 (2), 6-1, 10-8.
În semifinale, Cezar a trecut de Dan Codres (AS CS AS Club Politehnica), cu 6-3, 6-0, iar în sferturi l-a învins pe Alexandru Nicolae (Daimon Sport Club), cu
6-2, 6-0.
În schimb, în turul 2, Papoe l-a depăşit pe Andreas Gudynn, cu 6-1, 6-0. În primul tur, sportivul nostru a avut liber.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Atenție, nou val de fraude financiare online

Autoritățile atrag atenția asupra unei campanii de fraudă online...

 Transport ilegal de material lemnos, descoperit de polițiști în Braniștea

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au identificat un...

 AJF Dâmbovița dă startul înscrierilor pentru un nou curs de formare arbitri

„Intră în joc!”  Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a anunțat...

 Chindia Târgoviște joacă  acasă!Meci cu ARO Muscelul Câmpulung Muscel, intrare liberă pentru suporteri

Vești excelente pentru iubitorii fotbalului din Târgoviște! Chindia Târgoviște...