Close Menu
Ziarul Dâmboviţa
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
Ziarul Dâmboviţa
E-PAPER
marți, aprilie 21
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Ziarul Dâmboviţa
Home»Sport»SORANA, GEST NEAŞTEPTAT DUPĂ IEŞIREA DIN CARANTINĂ
Sport

SORANA, GEST NEAŞTEPTAT DUPĂ IEŞIREA DIN CARANTINĂ

Mihai ROŞOIUBy Mihai ROŞOIU02/02/2021Updated:02/02/2021Niciun comentariu2 Mins Read
Share Facebook Twitter Pinterest Copy Link LinkedIn Tumblr Email VKontakte Telegram
Share
Facebook Twitter Pinterest Email Copy Link

Sorana Cîrstea (30 de ani, locul 72 WTA) a scăpat de carantina de la Melbourne.
Vineri a fost ultima zi în care sportiva noastră a fost nevoită să stea izolată. „În total, am stat 351 de ore închisă, în detenţie, fără să am măcar vreo fereastră! Primul lucru pe care-l voi face când ies afară? O să ma aşez pe primul trotuar şi o să respir aer curat”, a scris Sorana pe Instagram.
Până când a putut să iasă din camera de hotel pentru a se antrena, Sorana şi-a „omorât” timpul aşa cum a putut. S-a filmat exersându-şi loviturile cu un perete, moment în care fanii au remarcat cât de ordonată este camera ei. La câteva zile distanţă, Sorana i-a ironizat pe organizatori, declarându-se aparent fericită că a primit, în sfârşit, un aspirator.
„Aceasta este starea mea acum, după ce departamentul de sănătate a aprobat în sfârşit cererea mea de a primi un aspirator”, a scris la vremea respectivă Sorana pe Twitter. Alături de text, aceasta a postat un GIF sugestiv, în care este zâmbitoare. Pe contul de Instagram, sportiva din România a publicat o fotografie în care sărută cutia aspiratorului, iar ironiile au continuat: „Departamentul de sănătate a aprobat în sfârşit cererea noastră pentru un aspirator. Nu am mai fost aşa fericită în viaţa mea. Ziua 9 de detenţie va fi cea mai bună de până acum”.
„Am fost într-o detenţie, aşa cum este definită oficial de guvernul australian. În condiţii bune, la hotel, dar nu am avut voie nici să deschidem geamul. Uşa o deschideam doar pentru a primi mâncarea, lîntr-o pungă”, a spus Adrian Cruciat, antrenorul Soranei Cîrstea.
„Unii ne acuză că facem mofturi. Nu am nicio problemă să stau 14 zile în cameră şi să mă uit la Netflix. Credeţi-mă, e un vis devenit realitate, chiar o vacanţă. Ceea ce nu putem să facem este SĂ CONCURĂM după ce am stat 14 zile pe canapea. Asta e problema, nu regula carantinării”, a mai precizat Sorana Cîrstea

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram Copy Link
Mihai ROŞOIU

Related Posts

Sport

Chindia Târgoviște va întâlni formația FC Voluntari, într-o partidă din Liga a II-a, faza grupelor – etapa a 6-a din 10

21/04/2026
Sport

CSU Târgoviște continuă parcursul bun din Play-out-ul Diviziei A de handbal masculin și confirmă forma excelentă printr-o nouă victorie spectaculoasă, obținută într-un meci cu ritm sufocant și final pe muchie de cuțit

21/04/2026
Sport

CSM – CSU Târgoviște a reușit un succes important în deplasare, învingând CS Rapid București cu scorul de 78–74

20/04/2026
Sport

Sorana Cîrstea (36 de ani, locul 26 WTA) a fost nevoită să se retragă cu doar câteva ore înaintea semifinalei turneului WTA 250 de la Rouen, din cauza unei probleme medicale la picior

20/04/2026
Sport

Chindia Târgoviște a cedat pe teren propriu în fața formației Sepsi OSK, scor 0-1, după un meci echilibrat, decis de o singură fază

19/04/2026
Sport

Biletele pentru meciul Chindia Târgoviște – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe sunt disponibile  și în format fizic

17/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

aprilie 2026
L Ma Mi J V S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« mart.    
COMENTARII
    • Home
    • Actualitate
    • Social
    • Politică
    • Sport
    • Administraţie
    • Cultură
    • Târgoviște
    • ANUNŢURI

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.