Close Menu
Ziarul Dâmboviţa
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
Ziarul Dâmboviţa
E-PAPER
sâmbătă, aprilie 18
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Ziarul Dâmboviţa
Home»Sport»RETRAGERI PE BANDĂ RULANTĂ DIN LIGA A III A
Sport

RETRAGERI PE BANDĂ RULANTĂ DIN LIGA A III A

Mihai ROŞOIUBy Mihai ROŞOIU19/07/2024Niciun comentariu1 Min Read
Share Facebook Twitter Pinterest Copy Link LinkedIn Tumblr Email VKontakte Telegram
Share
Facebook Twitter Pinterest Email Copy Link

Naționala feminină s-a calificat în play-off-ul pentru Campionatul European de anul viitor după victoria cu 3-0 împotriva Kazahstanului! În ultima partidă din preliminarii, tricolorele s-au impus cu 3-1 și în fața Armeniei și au încheiat grupa cu victorii pe linie!
Astfel, încă un loc va fi liber în Liga 3 în stagiunea următoare, Federația Română de Fotbal având de lucru pentru a putea completa cele 10 locuri din cele 10 serii, fiind vorba de 100 de cluburi până la urmă.

Oașul Negrești Oaș se va axa, după cum a transmis și cum a promis, pe dezvoltarea unui club sănătos, care să investească în infrastructură și să se ocupe de creșterea tinerilor de la școala de fotbal proprie, scrie liga2.prosport.ro.

Printre echipele care au anunțat că nu vor lua startul în Liga 3 se numără Universitatea Craiova 2, după cum a transmis patronul Mihai Rotaru, că nu se înscrie nici ea în noul sezon de Liga 3. Altfel, CSM Deva își închide activitatea la echipa de seniori, dar și Rapid Brodoc, Viitorul Șimian sau CSO Turceni au transmis că nu vor lua startul în Liga 3 în stagiunea 2024/ 2025, din diverse motive.

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram Copy Link
Mihai ROŞOIU

Related Posts

Sport

Biletele pentru meciul Chindia Târgoviște – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe sunt disponibile  și în format fizic

17/04/2026
Sport

Start dificil pentru CSM Târgoviște în finală dar  continuă astăzi 

17/04/2026
Sport

𝐇𝐚𝐢 𝐥𝐚 𝐦𝐞𝐜𝐢! Chindia joacă sâmbătă, de la 12:00, cu Sepsi Sf. Gheorghe

16/04/2026
Sport

CSM Târgoviște începe finala Ligii Naționale de Baschet Feminin (LNBF) într-un duel de foc cu Rapid București.

16/04/2026
Sport

Corvinul și Chindia au deschis etapa a 4-a din play-off-ul Ligii 2, scor 2-0

15/04/2026
Sport

CSU Târgoviște a obținut o victorie spectaculoasă la București și și-a asigurat calificarea în Final Four-ul Liga 1 de Baschet Masculin BCR

15/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

aprilie 2026
L Ma Mi J V S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« mart.    
COMENTARII
    • Home
    • Actualitate
    • Social
    • Politică
    • Sport
    • Administraţie
    • Cultură
    • Târgoviște
    • ANUNŢURI

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.