Published On: lun, Iun 30th, 2014

TONIKA PUCIOASA, A ZECEA ECHIPĂ DIN ŢARĂ LA BABY-BASCHET

css baby baschetCraiova a găzduit ultima ediţie a Campionatului Naţional de baby-baschet, ediţie la care au participat peste 100 de echipe din întreaga ţară.
În concursul băieţilor, judeţul Dâmboviţa a avut trei reprezentante, respectiv ACS Tonika Pucioasa I şi II şi CSŞ Târgovişte. Prima echipă de la poalele Patranei a avut un parcurs de excepţie, reuşind să obţină un meritoriu loc 10, într-o competiţie dominată de echipele din Ploieşti, Bucureşti şi Cluj Napoca.
Tonika Pucioasa II şi CSŞ Târgovişte a avut un parcurs ceva mai slab, clasându-se pe locurile 48 şi 51 din cele 79 de formaţii participante.
Iată care a fost clasamentul final al Campionatului Naţional de Baby-Baschet:
Loc Baby Baschet – Masculin
1. C.S.U. Asesoft Junior – 1 Ploieşti
2. A.C.S. 4 Sports Bucureşti
3. C.S. Otopeni
4. A.B.C. Laguna – 1 Bucureşti
5. C.S. Dinamo – C.S.S. nr 6 -1 Bucureşti
6. L.P.S. – C.S.U. – 3 Piteşti
7. C.S.S. nr. 5 Bucureşti
8. A.C.S. Sevlar – 1 Ploieşti
9. C.S. U-Mobitelco – 1 Cluj Napoca
10. A.C.S. Tonika – 1 Pucioasa
11. C.S.S. nr. 4 – 1 Bucureşti
12. C.S. Admar – 1 Costineşti
13. A. Solaris Sporting Club – 1 Ploieşti
14. C.S. Phoenix – 1 Galaţi
15. A.C.S. Iced Bucureşti
16. C.S.S. Alexandria
17. L.P.S. Bihorul Oradea
18. A.C.S. Viitorul Bucureşti
19. B.C. Olimpic – 1 Baia Mare
20. C.S.U. Braşov
21. C.S. Steaua Magic 2008 – 1 Bucureşti
22. C.S.S. Sibiu
23. C.S. U-Mobitelco – 4 Cluj Napoca
24. A.C.S. Eco Sport Team Sibiu
25. A.C.S. Leii Bucureşti
26. C.S. Fly OC Constanţa
27. C.S.U. Sibiu
28. A.C.S. For You – Speranţa – 1 Cluj Napoca
29. A.C.S. For You – Speranţa – 2 Cluj Napoca
30. Col.Nat. Aurel Vlaicu Bucureşti
31. A.C.S. Labradors – Gladius Târgu Mureş
32. A.C.S. Baller -2 Bucureşti
33. B.C. Slam -1 Bucureşti
34. A.S.C. Lucky Dragons Târgu Mureş
35. C.S.S. Sfântu Gheorghe
36. C.S. Phoenix – 1 Constanţa
37. A.C.S. Baller -1 Bucureşti
38. A.C.S. Dan Dacian – 2 Bucureşti
39. A.B.C. Together Târgu Mureş
40. A.C.S. Dan Dacian – 3 Bucureşti
41. A.C.S. lonuţ Drăguşin Îngerii Băniei -1Craiova
42. C.S. U-Mobitelco – 2 Cluj Napoca
43. A.B.C. Galactica Braşov
44. A. Solaris Sporting Club – 2 Ploieşti
45. A.C.S. Eko-Sighet Sighetul Marmaţiei
46. C.S. Trumph Rădăuţi
47. C.S.S. Târgu Jiu
48. C. S. Tonika Pucioasa
49. A.C.S. Sevlar – 2 Ploieşti
50. A.C.S. B.C. Lions – 2 Craiova
51. C.S.S. Târgovişte
52. A.C.S. AS 30 Bucureşti
53. C.S.S. Craiova
54. A.C.S. lonuţ Drăguşin Îngerii Băniei 2Craiova
55. C.S. U-Mobitelco – 3 Cluj Napoca
56. C.S.S. nr. 4 – 2 Bucureşti
57. L.P.S. – C.S.U. – 1 Piteşti
58. B.C. Slam -2 Bucureşti
59. C.S.U. Asesoft Junior – 2 Ploieşti
60. A. Solaris Sporting Club – 1 Ploieşti
61. C.S. A. Axiopolis Sport Cernavoda
62. C.S. Phoenix – 2 Constanţa
63. C.S.U. Asesoft Junior – 3 Ploieşti
64. A.C.S. Juniors Craiova
65. A.C.S. Comets – 1 Bucureşti
66. A.C.S. Sto-Mart laşi
67. A.C.S. B.C. Lions – 1 Craiova
68. A.S.B.C. Maris Târgu Mureş
69. A.C.S. Royal Sport Club – 1 Craiova
70. C.S. Admar – 2 Costineşti
71. A.C.S. Comets – 2 Bucureşti
72. C.S. Phoenix – 2 Galaţi
73. C.S. Steaua Magic 2008 – 2 Bucureşti
74. B.C. Olimpic Baia Mare
75. A.B.C. Laguna – 2 Bucureşti
76. C.S. Temerarii Călăraşi
77. C.S. Dinamo – C.S.S. nr 6 – 2 Bucureşti
78. A.C.S. Royal Sport Club – 2 Craiova
79. C.S.U. Asesoft Junior – 4 Ploieşti

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Articole Recente