CHINDIA ÎNCEPE SLAB ANUL 2022. Chindia Târgoviște – FC Voluntari 0-0

Chindia Târgovişte: Căbuz – Căpuşă (Butean ’59), Piţian, Celea, Ad. Ioniţă – Corbu (Sila ’59), Dulca (Martac ’70), P. Iacob, Popadiuc – D. Popa, Florea. Antrenor: Emil Săndoi

FC Voluntari: M. Popa – D. Ciobotariu, Tamaş, Armaş, Al. Vlad (Ricardinho ’46) – Meleke, Droppa (Tavares ’86) – Costin, I. Gheorghe (Budescu ’68), Raţă (Lopes ’77) – Nemec (L. Fulop ’86). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Iacob ’83, Căpuşă ’84 / Droppa ’15, Tamaş ’70, Meleke ‘90+2

Arbitri: Cătălin Popa – Vasile Marinescu, Romică Bîrdeş – Iulian Călin

Observator: Augustus Constantin

Formaţia FC Voluntari a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 0-0, cu echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii 1 Casa Pariurilor, prima din acest an.

Budescu a fost introdus în minutul 68 în teren, în locul lui Ion Gheorghe, însă nu a reușit să își pună amprenta decisiv în jocul ilfovenilor.

Prima șansă de gol le-a aparținut celor de la Chindia Târgoviște în minutul 11, atunci când Florea a executat o lovitură liberă din apropierea liniei de aut. Armaș a reluat foarte bine cu capul, dar Căbuz a reușit să intervină.

Pe finalul primei reprize, FC Voluntari putea deschide scorul. Droppa a șutat din afara careului, dar balonul a fost deviată ușor de Pițian, iar Căbuz a reușit să rețină.

În cea de-a doua repriză, în minutul 62, tot Droppa a șutat din afara careului, puțin peste transversala porții târgoviștenilor.

În minutul 73, Popa a ajuns la un balon deviat în interiorul careului celor de la FC Voluntari și a trimis foarte bine din alunecare, însă portarul ilfovenilor a respins peste poartă.

Pe finalul partidei, Chindia a mai avut o ocazie importantă de a marca. Florea a centrat foarte bine în fața porții din lovitură liberă, dar Pițian a ajuns târziu la interceptare și în încercarea sa de a relua spre poartă s-a lovit de stâlpul porții lui Popa.

În clasamentul din Liga 1, Chindia ocupă locul 11, cu 23 de puncte, în timp ce echipa antrenată de Liviu Ciobotariu se poziționează pe locul trei, cu 38 de puncte.

Trenduri optimizare SEO în 2024 – Iată la ce trebuie să fii atent!

Optimizarea pentru motoarele de căutare (SEO) continuă să fie...