F.C. Braşov are probleme de tot felul. Trei jucători noi la echipă

Date:

În ciuda multelor probleme, F.C. Braşov se întăreşte. I-a încorporat pe Moldovan (de la Dinamo), Enceanu şi Chitoşcă (ambii de la Steaua).
De asemenea, în staff-ul tehnic a fost cooptat Florentin Petre (fost jucător la Dinamo şi fost internaţional). A plecat mijlocaşul Manole la Dinamo Bucureşti.
Echipa de la poalele Tâmpei e pe loc de baraj (3, cu 38p şi +11 la adevăr). Este în spatele echipelor Juventus Bucureşti (locul 1, cu 45p şi +18 la adevăr) şi UTA Bătrâna Doamnă (2, cu 39p şi +12 la adevăr).
În etapa inaugurală a sezonului de primăvară, F.C. Braşov joacă acasă (pe stadionul Tineretului) cu Olimpia Satu Mare (locul 4, cu 37p şi +4 la adevăr).
Favorită este echipa din Braşov (antrenor Cornel Ţălnar), dar meciul este foarte greu.
Obiectivul „Stegarilor” este promovarea în Liga Întâi.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Atenție, nou val de fraude financiare online

Autoritățile atrag atenția asupra unei campanii de fraudă online...

 Transport ilegal de material lemnos, descoperit de polițiști în Braniștea

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au identificat un...

 AJF Dâmbovița dă startul înscrierilor pentru un nou curs de formare arbitri

„Intră în joc!”  Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a anunțat...

 Chindia Târgoviște joacă  acasă!Meci cu ARO Muscelul Câmpulung Muscel, intrare liberă pentru suporteri

Vești excelente pentru iubitorii fotbalului din Târgoviște! Chindia Târgoviște...