CUM SE SIMTE JUCĂTORUL CHINDIEI ACCIDENTAT DUPĂ MECIUL CU CU MIOVENI

După CS Mioveni – Chindia 1-0, duel din runda secundă a play-out-ului, Emil Săndoi, antrenorul târgoviștenilor, spunea despre Tsvetelin Chunchukov (27 de ani) că e „desfigurat” de o lovitură încasată în minutul 85. Atacantul bulgar afirmă pentru GSP că și-a revenit în mare măsură și speră chiar să evolueze runda viitoare, contra lui Dinamo.

Pe finalul meciului de la Mioveni, Chunchukov a câștigat un duel aerian cu Dorinel Oancea, apoi a fost lovit cu capul în figură de mijlocașul gazdelor. Oancea, avertizat de „centralul” Radu Petrescu, s-a ridicat rapid de pe gazon, în timp ce atacantul Chindiei n-a mai putut continua partida, fiind ajutat de medici să părăsească suprafața de joc.

„Sunt mai bine acum. Am avut un hematom mare la ochiul stâng, care a dispărut aproape complet între timp, și o vânătaie în jurul ochiului. Imediat după meci, zona arăta groaznic! Însă sper ca în câteva zile să fie totul OK și să pot evolua în următoarea etapă”, a declarat Chunchukov pentru GSP.ro.

Legat de Oancea, bulgarul nu are resentimente: „A venit la mine în vestiar la finalul meciului și și-a cerut scuze. Din punctul meu de vedere, e în regulă, nu-l consider vinovat de nimic, aceste lucruri se întâmplă în fotbal”.

După pauza dedicată echipelor naționale, Chindia va primi vizita lui Dinamo, vineri, 1 aprilie, de la 20:30.

Trenduri optimizare SEO în 2024 – Iată la ce trebuie să fii atent!

Optimizarea pentru motoarele de căutare (SEO) continuă să fie...