DOUĂ MEDALII PENTRU LUPTĂTORII DE LA CS TÂRGOVIŞTE

Date:

Luptătorii Clubului Sportiv Târgovişte s-au evidenţiat din plin în finala Campionatului Naţional Individual Under 15, găzduită de Tulcea, la sfârşitul săptămânii trecute. Doi dintre sportivii antrenaţi de Cornel Cornea au revenit acasă cu medalii. Primul luptător de la CS Târgovişte care a urcat pe podium a fost Florin Măghiran, care a obţinut medalia de argint, în limitele categoriei 62 de kilograme. Al doilea sportiv al clubului dâmboviţean, care a intrat în posesia unei medalii, a fost Raul Ciucioiu. După o evoluţie bună într-una dintre finalele mici, acesta şi-a asigurat bronzul, la categoria 100 de kilograme.
Pe de altă parte, tot săptămâna trecută, Diana Vlăsceanu a reprezentat România la Campionatul European de lupte pentru juniori. La competiţia continentală, desfăşurată în Spania, Diana a concurat în limitele categoriei 76 de kilograme.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Servicii SEO Profesionale în 2024: Evoluții și Tendințe Comparativ cu Anii Precedenți

Optimizarea pentru motoarele de căutare (SEO) rămâne o componentă...

Care sunt cele mai comune probleme care apar la un Range Rover Velar?

Alegerea tipului de mașină pe care să îl achiziționezi...

Etapa județeană a Concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare şi private pentru situaţii de urgenţă

S-a desfășurat în municipiul Moreni etapa județeană a Concursurilor...