RECORDURI PENTRU ANA MARIA BALACHE

Date:

Maria Balache, una dintre atletele reprezentative ale Clubului Sportiv Târgoviște, a pus punct competițiilor de sală din acest an. La sfârșitul săptămânii trecute, sportiva noastră a participat la etapa finală a Campionatului Național de sală U20 (juniori I), găzduită de Sala „Ioan Soter” din București.

Chiar dacă nu a reușit să urce pe podium, Maria, antrenată de Desdemona Banu-Ionescu, a înregistrat două noi recorduri personale, în probele de 60 m și 200 m. La capătul celor două curse, sportiva noastră a bifat cei mai buni timpi din acest sezon competițional. Prin atingerea celor două recorduri personale, atleta a încheiat concursurile de sală în forță.

„Maria este o sportivă spectaculoasă, în fiecare cursă a ei s-a văzut muncă ,ambiție și determinare. A fost la înălțime și la acest Campionat Național de sală. Sprijinul moral constant al mamei sale, care a fost alături de ea la fiecare pas, oferindu-i încurajare, a adus un plus echipei noastre. Pentru ea vor urma competițiile din aer liber, unde cu siguranță va arăta și mai bine”, ne-a declarat Desdemona Banu-Ionescu, antrenorul secției de atletism de la CS Târgoviște.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Atenție, nou val de fraude financiare online

Autoritățile atrag atenția asupra unei campanii de fraudă online...

 Transport ilegal de material lemnos, descoperit de polițiști în Braniștea

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au identificat un...

 AJF Dâmbovița dă startul înscrierilor pentru un nou curs de formare arbitri

„Intră în joc!”  Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a anunțat...

 Chindia Târgoviște joacă  acasă!Meci cu ARO Muscelul Câmpulung Muscel, intrare liberă pentru suporteri

Vești excelente pentru iubitorii fotbalului din Târgoviște! Chindia Târgoviște...