MORENARUL ANDREI IVAN SE GÂNDEȘTE LA EURO 2024

Date:

Universitatea Craiova este pe locul 2 în Superligă după succesul cu Rapid și a devenit principala contracandidată a FCSB-ului la titlul național. Morenarul Andrei Ivan începe să-și revină la forma din urmă cu ceva vreme și a declarat că nu renunță la ideea de a face parte din lotul României la Euro 2024:

”A fost un meci bun, mai ales în repriza a doua. În prima nu ne-a ieşit nimic. Uşor-uşor începem să ne înţelegem între noi, dar va fi un drum foarte lung. Avem meci joi cu Oţelul şi trebuie să câştigăm. La pauză, Mister ne-a spus să jucăm fotbal. Că în prima repriză am jucat de parcă am fi uitat fotbalul.

Ne-a ieşit mult mai bine jocul în repriza a doua. Pentru noi erau importante cele 3 puncte, nu contează cum le-am luat. Am spus acum 4 săptămâni că o să revin titular şi că o să fiu acelaşi Andrei Ivan care eram înainte.

Golul o să vină, important e să câştige echipa. Am câştigat cu CFR Cluj, cu Rapid, mergem la Bucureşti să batem FCSB. Mai am de muncit mult şi apoi mă gândesc şi la EURO”, a spus fotbalistul oltenilor, la flash-interviuri.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Atenție, nou val de fraude financiare online

Autoritățile atrag atenția asupra unei campanii de fraudă online...

 Transport ilegal de material lemnos, descoperit de polițiști în Braniștea

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au identificat un...

 AJF Dâmbovița dă startul înscrierilor pentru un nou curs de formare arbitri

„Intră în joc!”  Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a anunțat...

 Chindia Târgoviște joacă  acasă!Meci cu ARO Muscelul Câmpulung Muscel, intrare liberă pentru suporteri

Vești excelente pentru iubitorii fotbalului din Târgoviște! Chindia Târgoviște...