Lucrări pe “Calea București”, inclusiv în intersecția cu sens giratoriu cu ”Petru Cercel”

Date:

Primăria Municipiului Târgoviște anunță participanții la traficul rutier că în perioada 2 – 4 noiembrie 2023 (zilele de joi, vineri și sâmbătă), pe str. „Calea București”, inclusiv în sensul giratoriu situat la intersecția cu str. „Petru Cercel” (zona Rompetrol), vor fi instituite restricții temporare de circulație, pentru realizarea unor ample lucrări de reabilitare și modernizare.

Se recomandă șoferilor să evite zona menționată, pe cât este posibil. Pentru mașinile mici care vin dinspre București există varianta ocolirii prin cartierul Matei Voievod (străzile „Legumelor”, „Grădinari” – cu ieșire în str. Calea Ploiești), iar pentru șoferii care vin dinspre „Petru Cercel”, există variantă ocolitoare (înainte de benzinărie) prin strada „Miron Costin”, cu ieșire în „Ion Neculce”, din cartierul „Prepeleac”, arteră ce oferă posibilitatea evitării zonei în care se lucrează.

Pentru traficul greu există variante ocolitoare prin localitatea „Valea Voievozilor” și pe străzile „Aleea Sinaia”, „Aleea Mănăstirea Dealu”.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Atenție, nou val de fraude financiare online

Autoritățile atrag atenția asupra unei campanii de fraudă online...

 Transport ilegal de material lemnos, descoperit de polițiști în Braniștea

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au identificat un...

 AJF Dâmbovița dă startul înscrierilor pentru un nou curs de formare arbitri

„Intră în joc!”  Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a anunțat...

 Chindia Târgoviște joacă  acasă!Meci cu ARO Muscelul Câmpulung Muscel, intrare liberă pentru suporteri

Vești excelente pentru iubitorii fotbalului din Târgoviște! Chindia Târgoviște...