ECHIPA MASCULINĂ DE U16 A CSŞ A ÎNCEPUT TURNEUL FINAL

Date:

Cele mai valoroase echipe de cadeţi şi cadete din baschetul juvenil românesc au intrat în cursa pentru medalii şi trofee, Turneul Final al Campionatului Naţional U16, feminin, urmând să se dispute în Sala Olimpia „Profesor Octavian Dimofte” din Capitală, în vreme ce Turneul Final al Campionatului Naţional U16, masculin, urmează să se desfăşoare în Sala Liceului Forestier din Sighetu Marmaţiei.
Astfel, întrecerea feminină, care este organizată de Olimpia Bucureşti, în perioada 10-14 mai 2017, va reuni la start cele mai valoroase opt echipe din întreaga ţară, distribuite pentru prima faza a Turneului Final CN U16 în două grupe, după cum urmează:
Grupa A – Olimpia Bucureşti, LAPI Dej, CSS Sibiu, LPS Albă Iulia
Grupa B – Olimpia CSU Braşov, CSS CSM Ploieşti, CSS Alexandria, CSS Gloria Arad
Primele două clasate din fiecare grupă vor accede în semifinale, urmând ca învingătoarele să-şi dispute trofeul naţional în dată de 14 mai.
În aceeaşi perioadă, 10-14 mai 2017, are loc întrecerea similară masculină, în organizarea CSS Sighetu Marmaţiei, la startul Turneului Final CN U 16 fiind prezente cele mai în formă opt echipe din ţară. Pentru prima faza a competiţiei, cele opt echipe U16, masculin, au fost împărţite în două grupe, astfel:
Grupa A – U-BT Cluj-Napoca 1, Steaua CSM Eximbank, 4 Sports Agronomia, CSS 1 Sighetu Marmaţiei
Grupa B- CSS Târgovişte, U-BT Cluj-Napoca 2, BC Slam Bucureşti, Cuza Sport Brăila
Primele două clasate din fiecare grupa vor accede în semifinale, urmând ca învingătoarele să-şi dispute trofeul naţional în dată de 14 mai.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Atenție, nou val de fraude financiare online

Autoritățile atrag atenția asupra unei campanii de fraudă online...

 Transport ilegal de material lemnos, descoperit de polițiști în Braniștea

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au identificat un...

 AJF Dâmbovița dă startul înscrierilor pentru un nou curs de formare arbitri

„Intră în joc!”  Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a anunțat...

 Chindia Târgoviște joacă  acasă!Meci cu ARO Muscelul Câmpulung Muscel, intrare liberă pentru suporteri

Vești excelente pentru iubitorii fotbalului din Târgoviște! Chindia Târgoviște...