CSM TÂRGOVIŞTE URCĂ PE LOCUL 2!

Date:

Etapa a treia a Diviziei A1 la volei feminin a avut cap de afiş meciul de la Bacău, dintre Ştiinţa şi CSM Bucureşti. Campioana României s-a impus cu 3-0, dovedind o formă bună cu două săptămâni înaintea debutului în Liga Campionilor.
CSM Târgovişte a demonstrat că este una dintre echipele de top ale campionatului. După ce în prima etapă a luat două seturi CSM-ului, acum a învins cu 3-0 pe Agroland Timişoara şi a urcat pe locul 2 în clasament.
Volei Alba Blaj a avut mai mult de furcă doar în setul secund al meciului cu U Cluj, dar tot s-a impus cu scorul de
3-0.
În fine, la Lugoj, unde a venit Dinamo, se anunţa unul dintre cele mai echilibrate meciuri ale rundei. Gazdele sau impus cu 3-1, după ce au luat setul al doilea la 11.
Sâmbătă, 10 noiembrie
Volei Alba Blaj – CS „U” NTT Data Cluj 3-0 (25-10, 26-24, 25-16)
CSM Târgovişte – UVT
Agroland Timişoara 3-0 (25-22, 25-17, 25-17)
Ştiinţa Bacău – CSM Bucureşti 0-3 (22-25, 19-25, 22-25)
CSM Lugoj – Dinamo 3-1 (2519, 25-11, 17-25, 25-16)
Belor Galaţi stă Sursa: doarvolei.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Atenție, nou val de fraude financiare online

Autoritățile atrag atenția asupra unei campanii de fraudă online...

 Transport ilegal de material lemnos, descoperit de polițiști în Braniștea

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au identificat un...

 AJF Dâmbovița dă startul înscrierilor pentru un nou curs de formare arbitri

„Intră în joc!”  Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a anunțat...

 Chindia Târgoviște joacă  acasă!Meci cu ARO Muscelul Câmpulung Muscel, intrare liberă pentru suporteri

Vești excelente pentru iubitorii fotbalului din Târgoviște! Chindia Târgoviște...