Apelul poliţiştilor dâmboviţeni către cetăţeni: Manifestaţi responsabilitate şi respectaţi prevederile ordonanţelor militare!

Date:

Apropierea Sfintelor Sărbători de Paşte întotdeauna a constituit un prilej de bucurie şi emoţie. Astfel, vă recomandăm să păstraţi distanţarea socială şi evitaţi aglomeraţiile! Nu transformaţi febra cumpărăturilor în alt fel de febră. Respectaţi orarul de deplasare şi aveţi grijă de sănătatea dumneavoastră!Sancţiunile pentru încălcarea prevederilor ordonanţelor militare sunt de la 2.000 la 10.000 de lei.
De asemenea, în acest an bisericile vor transmite oficierea slujbelor prin intermediul mass-media, dar şi online. Rămâneţi în casă şi

păstraţi distanţarea socială. Totodată, accesul în cimitire este permis doar pentru oficierea slujbelor de înmormântare şi atunci cu respectarea numărului de 8 persoane.
Renunţaţi la deplasările la cimitir!Echipajele de poliţie, jandarmerie şi poliţie locală se vor afla în proximitatea lăcaşelor de cult.Pentru prevenirea şi descurajarea oricăror evenimente care ar putea afecta liniştea şi siguranţa cetăţenilor, peste 300 de patrule formate din poliţişti, jandarmi, militari şi poliţişti locali, vor continua să acţioneze în sistem integrat, în dispozitivul de ordine şi siguranţă publică.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

Fonduri europene de peste 150 de milioane de euro pentru legume și cartofi

 AFIR lansează o nouă sesiune de proiecte Ministerul Agriculturii și...

Ministerul Energiei: Peste 77.000 de gospodării reconectate după avariile provocate de viscol și ninsori

Ministerul Energiei a transmis o informare privind stadiul lucrărilor...

Trei persoane rănite într-un accident rutier la Vulcana-Băi

Trei persoane rănite într-un accident rutier la Vulcana-Băi Mare sperietură...