După noile achiziții de la FCSB, s-au produs și schimbări în ceea ce privește numerele purtate pe tricouri de jucătorii campioanei României. Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a dezvăluit ce schimbări de numere au apărut la campioana României după achizițiile din acest sezon.
Oficialul roș-albaștrilor a dezvăluit că Octavian Popescu a decis să renunțe la tricoul cu numărul ”10” și va îmbrăca tricoul cu numărul ”37”, cel purtat de perla lui Gigi Becali în cel mai bun sezon al său.
Numărul ”10” va merge așadar la Florin Tănase, posesorul ”de drept”, în timp ce tricoul cu numărul ”7” va fi preluat de Denis Alibec.
”Tavi trece la numărul pe care l-a avut în cel mai bun sezon al carierei, ’37’, numărul ’10’ merge la Tănase și ’7’ la Alibec. Nu se pune problema, să nu se înțeleagă că cineva a hotărât să îi ia tricoul lui Octavian. El a decis că vrea numărul pe care l-a purtat în cel mai bun sezon al său”, a spus Mihai Stoica la Prima Sport.


