425 de noi dosare aprobate în Programul „Rabla” pentru persoane fizice

Date:

Administrația Fondului pentru Mediu a publicat o nouă listă cu 425 de ecotichete, în valoare totală de 6,51 milioane lei, aprobate în cadrul Programului „Rabla 2025” pentru persoane fizice.

Președintele AFM, Florin Bănică, a declarat că prin aceste aprobări se reconfirmă sprijinul pentru înnoirea parcului auto și reducerea poluării, subliniind că instituția redirecționează 45 milioane lei către achiziția de autovehicule termice și hibride, menținând în același timp finanțarea pentru vehiculele electrice.

 Persoanele fizice se pot înscrie în program între 6 noiembrie și 15 decembrie 2025, sau până la epuizarea fondurilor disponibile.

Lista completă a dosarelor aprobate este disponibilă pe site-ul AFM www.afm.ro.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Popular

Știri
Dâmbovița

Atenție, nou val de fraude financiare online

Autoritățile atrag atenția asupra unei campanii de fraudă online...

 Transport ilegal de material lemnos, descoperit de polițiști în Braniștea

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au identificat un...

 AJF Dâmbovița dă startul înscrierilor pentru un nou curs de formare arbitri

„Intră în joc!”  Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița a anunțat...

 Chindia Târgoviște joacă  acasă!Meci cu ARO Muscelul Câmpulung Muscel, intrare liberă pentru suporteri

Vești excelente pentru iubitorii fotbalului din Târgoviște! Chindia Târgoviște...