Published On: lun, apr. 6th, 2020

VIDEOCONFERINŢE PENTRU BASCHETUL JUVENIL

La iniţiativa preşedintelui Horia Păun, conducerea FRB iniţiază o serie de întâlniri online în regim de videoconferinţă cu participanţii la activitatea baschet-balistică din România.
Pentru început, întâlnirile sunt dedicate cluburilor sportive cu echipe de juniori înscrise în Campionatele Naţionale (U13 – U20) şi se vor desfăşura după următorul program:
Joi, 2 aprilie, ora 10 – conducătorii următoarelor cluburi cu echipe de juniori feminin:
CS Olimpia Bucureşti
CSS nr.6 Bucureşti
Sportul Studentesc Bucureşti
ABC Leii Bucureşti
ACS Dan Dacian Bucureşti
CS Otopeni
ACS Champions Bucureşti
BC Slam Bucureşti
CSS nr.5 Bucureşti
CSS nr.4 Bucureşti
ACS I.C.E.D. Bucureşti
CSB BaschetBall Raptors Berceni
CSS Nr. 1 Constanţa
CSS Alexandria
ACS Admar Costineşti
CS Laguna Constanţa
CSS Târgovişte
ACS Primo Mega Ball Piteşti
CSM Ploieşti
Joi, 2 aprilie, ora 12 – conducătorii următoarelor cluburi cu echipe de juniori feminin:
LPS Galaţi
Academia Phoenix Galaţi
CS Universitatea Braşov
CSS Unirea Iaşi
LT Lucian Blaga Reghin
CSS Brasovia Braşov
CSS Gheorgheni
CSM Târgu Mureş
ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
CSM VSK Miercurea Ciuc
ACS BC Starters Iaşi
CSS Sf. Gheorghe
LT Nagy Mozes Tg. Secuiesc
CS Mureşul Târgu Mureş
ACS Gladius Târgu Mureş
CSM Moineşti
Joi, 2 aprilie, ora 14 – conducătorii următoarelor cluburi cu echipe de juniori feminin:
LPS Alba Iulia
ACS Rookies Oradea
Smart Basketball Team Cluj-Napoca
Universitatea Cluj Napoca
Napoca Baschet School Cluj-Napoca
ABC Magic Satu Mare
CSS Bega Timişoara
CSS Sibiu
LT Alexandru Papiu Ilarian Dej
CSS Gloria Arad
BC Valbon Arad
BC U Oradea
CN Teodor Nes Salonta
LPS Satu Mare
CSM Târgu Jiu
CSS Craiova
Vineri, 3 aprilie, ora 10 – antrenorii următoarelor echipe de juniori feminin:
CS Olimpia Bucureşti
CSS nr.6 Bucureşti
Sportul Studenţesc Bucureşti
ABC Leii Bucureşti
ACS Dan Dacian Bucureşti
CS Otopeni
ACS Champions Bucureşti
BC Slam Bucureşti
CSS nr.5 Bucureşti
CSS nr.4 Bucureşti
ACS I.C.E.D. Bucureşti
CSB BaschetBall Raptors Berceni
CSS Nr. 1 Constanţa
CSS Alexandria
ACS Admar Costineşti
CS Laguna Constanţa CSS Târgovişte
ACS Primo Mega Ball Piteşti
CSM Ploieşti
Vineri, 3 aprilie, ora 12 – antrenorii următoarei echipe de juniori feminin:
LPS Galaţi
Academia Phoenix Galaţi
CS Universitatea Braşov
CSS Unirea Iaşi
LT Lucian Blaga Reghin
CSS Braşovia Braşov
CSS Gheorgheni
CSM Târgu Mureş
ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
CSM VSK Miercurea Ciuc
ACS BC Starters Iaşi
CSS Sf. Gheorghe
LT Nagy Mozes Tg. Secuiesc
CS Muresul Târgu Mureş
ACS Gladius Târgu Mureş
CSM Moineşti
Vineri, 3 aprilie, ora 14 – antrenorii următoarei echipe de juniori feminin:
LPS Alba lulia
ACS Rookies Oradea
Smart Basketball Team Cluj-Napoca
Universitatea Cluj Napoca
Napoca Baschet School Cluj-Napoca
ABC Magic Satu Mare
CSS Bega Timişoara
CSS Sibiu
LT Alexandru Papiu Ilarian Dej
CSS Gloria Arad
BC Valbon Arad
BC U Oradea
CN Teodor Nes Salonta
LPS Satu Mare
CSM Târgu Jiu
CSS Craiova
Luni, 6 aprilie, ora 10 – conducatorii următoarelor cluburi cu echipe de juniori masculin:
ACS Dan Dacian Bucureşti Dinamo Bucureşti / CSS 6 BC Laguna Bucureşti BC Leii Bucureşti ACS 4Sports Bucureşti ACS Playball Bucureşti
ACS ICED Bucureşti
ACSB Soimii Albi Bucureşti
BC Slam Bucureşti
ACS Baller Bucureşti
Magic Champions Bucureşti
CSO Voluntari
BC Fan Baschet
BC Shooting Star Buftea
CN Aurel Vlaicu Bucureşti
CSS nr.5 Bucureşti
CSS nr.4 Bucureşti
ACS Vilis Bucureşti
ACS Champions Bucureşti
Pro Basketball Group Bucureşti
CS Otopeni
CSA Steaua Bucureşti
CSU Ştiinţa Bucureşti
ACS Artesania Bucureşti
Agronomia Bucureşti
Steaua Magic 2008 Bucureşti
BC Shooting Star Buftea
Luni, 6 aprilie, ora 12 – conducătorii următoarelor cluburi cu echipe de juniori masculin:
CS Municipal Oradea
LPS Oradea
CSS Viitorul Cluj Napoca
ACS U-BT Cluj Napoca
CSS Sighetu Marmaţiei
ACS Wild Cats Baia Mare
LPS Târgu Mureş
Lucky Dragons Târgu Mureş
Gladius Târgu Mureş
CSS Mediaş
CSU Sibiu
Alpha Sport Team Sibiu MP Sport Timişoara LPS Cetate Deva CSS Sibiu
BC Magic Satu Mare CSS Bega Timişoara Universitatea Cluj Napoca CSS Bega Timişoara – SCM BC Valbon Arad CS Municipal Târgu Mureş CSU Constantin Brancuşi CSS Târgu Jiu
Luni, 6 aprilie, ora 14 – conducătorii următoarelor cluburi cu echipe de juniori masculin:
ACS Cuza Pirates Brăila ACS Transilvania Brasşv Academia Phoenix Galaţi ACS Petras Neamţ Phoenix Suceava ACS Deceneu Tulcea CSS Focşani CSS Bacău CSU Braşov CSS Braşovia Braşov BC Galactica Braşov CSS Buzău ACS Sto-Mart Iaşi CSS Tulcea CS Municipal Galaţi CSM VSK Miercurea Ciuc KSE Târgu Secuiesc LPS Focşani
CS Municipal Râmnicu Sărat CSS Sfântu Gheorghe CSS Gheorgheni CSS Unirea Iaşi
Luni, 6 aprilie, ora 16 – conducătorii următoarelor cluburi cu echipe de juniori masculin:
Axiopolis Sport Cernavodă
ACS MC Ball Mangalia
Phoenix Constanţa
BC Lions Craiova
Heart Drobeta Turnu Severin
CSS Ploieşti
BC LYNX Ploieşti
LPS Viitorul Piteşti
CS Fly OC Constanţa
îngerii Băniei Craiova
CSS Ploieşti
CSS Râmnicu Vâlcea
BC Athletic Constanţa
CSS Târgovişte
CSS Craiova
CSS Alexandria
CS Amicii Piteşti
CSS Nr. 1 Constanţa
Phoenix Constanţa
CSS Giurgiu
BC T-Pack Ploieşti
ACS Sevlar Ploieşti
CSU Ploieşti
ACS Primo Mega Ball Piteşti
Marţi, 7 aprilie, ora 10 – antrenorii următoarelor echipe de juniori masculin:
ACS Dan Dacian Bucureşti
Dinamo Bucureşti / CSS 6
BC Laguna Bucureşti
BC Leii Bucureşti
ACS 4Sports Bucureşti
ACS Playball Bucureşti
ACS ICED Bucureşti
ACSB Şoimii Albi Bucureşti
BC Slam Bucureşti
ACS Baller Bucureşti
Magic Champions Bucureşti
CSO Voluntari
BC Fan Baschet
BC Shooting Star Buftea
CN Aurel Vlaicu Bucureşti
CSS nr.5 Bucureşti
CSS nr.4 Bucureşti
ACS Vilis Bucureşti
ACS Champions Bucureşti
Pro Basketball Group Bucureşti
CS Otopeni CSA Steaua Bucureşti CSU Ştiinţa Bucureşti ACS Artesania Bucureşti Agronomia Bucureşti Steaua Magic 2008 Bucureşti BC Shooting Star Buftea
Marţi, 7 aprilie, ora 12 – antrenorii următoarelor echipe de juniori masculin:
CS Municipal Oradea LPS Oradea
CSS Viitorul Cluj Napoca ACS U-BT Cluj Napoca CSS Sighetu Marmaţiei ACS Wild Cats Baia Mare LPS Târgu Mureş Lucky Dragons Târgu Mureş Gladius Târgu Mureş CSS Mediaş CSU Sibiu
Alpha Sport Team Sibiu MP Sport Timişoara LPS Cetate Deva BC Magic Satu Mare CSS Bega Timişoara Universitatea Cluj Napoca CSS Bega Timişoara – SCM BC Valbon Arad CS Municipal Târgu Mureş CSU Constantin Brâncuşi CSS Târgu Jiu
Marţi, 7 aprilie, ora 14 – antrenorii următoarelor echipe de juniori masculin:
ACS Cuza Pirates Brăila ACS Transilvania Braşov Academia Phoenix Galaţi ACS Petras Neamţ Phoenix Suceava ACS Deceneu Tulcea CSS Focşani CSS Bacău CSU Braşov CSS Braşovia Braşov BC Galactica Braşov CSS Buzău ACS Sto-Mart Iaşi CSS Tulcea CS Municipal Galaţi CSM VSK Miercurea Ciuc KSE Târgu Secuiesc LPS Focşani
CS Municipal Râmnicu Sărat CSS Sfântu Gheorghe CSS Gheorgheni CSS Unirea Iaşi
Marţi, 7 aprilie, ora 16 – antrenorii următoarelor echipe de juniori masculin:
Axiopolis Sport Cernavodă
ACS MC Ball Mangalia
Phoenix Constanţa
BC Lions Craiova
Heart Drobeta Turnu Severin
CSS Ploieşti
BC LYNX Ploieşti
LPS Viitorul Piteşti
CS Fly OC Constanţa
îngerii Băniei Craiova
CSS Ploieşti
CSS Râmnicu Vâlcea
BC Athletic Constanţa
CSS Târgovişte
CSS Craiova
CSS Alexandria
CS Amicii Piteşti
CSS Nr. 1 Constanţa
Phoenix Constanţa
CSS Giurgiu
BC T-Pack Ploieşti
ACS Sevlar Ploieşti
CSU Ploieşti
ACS Primo Mega Ball Piteşti
Videoconferinţele vor avea o durată de aproximativ 90 de minute, iar cele mai constructive discuţii vor fi publicate ulterior pe site-ul frbaschet.r

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>