VICTORIE PENTRU CSM ÎN CUPA ROMÂNIEI

0 0

Campioana a învins cu scorul de 3-1 la Lugoj, într-un meci foarte disputat în ultimele două seturi. Cu 22 de puncte, Yordanova (CSM Târgovite) a fost cea mai bună marcatoare a meciului. De la gazde, Sredici Markovic au reușit câte 16 puncte. Partidele retur ale sferturilor de finală vor avea loc anul viitor. Au jucat pentru Lugoj: Sredic (16), Markovic (16), Sakradzija (13), G. Popa (8), Canak (7), Strĭchinescu (2), Barakova (1), Ad. Popa (libero). Nu au jucat: Gemănariu, Filipa, Badiu Savu, Bărbulescu (libero). Antrenor: Ugljesa Segrt.
Au jucat pentru CSM Târgoviște: Yordanova (22), Buterez (17), Erzen (14), Matei (11), Meyer (9), Ortiz (5), Boris (-), Orlandea (-), Pamfil (-), Shahpazova (-), Bagaeva (-), Bozicevic (libero). Nu a jucat: Bizdrigheanu. Antrenor: Giovanni Caprara.
Cupa României (f): Rezultatele sferturilor de finală
Miercuri, 1 decembrie
Dinamo – CSO Voluntari 3-1 (25-20, 23-25, 25-11,25-19)
CS Medgidia – Rapid 3-1 (25-21, 26-24, 22-25, 25-23)
Dacia Moveni – Volei Alba Blaj 0-3 (18-25, 24-26, 23-25)
Joi, 2 decembrie
CSM Lugoj – CSM Târgoviște 1-3 (21-25, 18-25, 25-20, 28-30).

CE L-A NEMULȚUMIT PE EMIL SĂNDOI DUPĂ ELIMINAREA DIN CUPA ROMÂNIEI

La finalul partidei, Emil Săndoi a concluzionat că meciul a avut două reprize diametral opuse, prima cu Sepsi în control și a doua cu o răsturnare de situație. Emil Săndoi a recunoscut că defensiva echipei sale a făcut "un cadou cum rar vezi pe terenurile de fotbal" adversarilor la golul […]