VICTORIE CU FINAL NEAŞTEPTAT ASFC PUCIOASA – Sporting Rosiori de Vede 4-2 (1-0)

0 0

Stadion: Tică Popescu (Pucioasa). Spectatori: 300 Au marcat: Tiberiu Calofir (34, 49 – pen.), Florin Leţu (51), Adrian Nedelea (90+1) / Vergiliu Velica (81), Iulian Manda (86)
FC Pucioasa: Curiman – Calin, Marina (C), Blas, Diţă – Lungeanu, Calofir, Iamandache, Niculaescu, Leţu, Leotescu.
Au mai jucat: Grigorescu, Nedelea, Codroiu, Niţă. Antenor: Cristian Bălaşa
Sporting: Ciobanu – Fieraru, Floricel, Piciu, Chivu, Latea, Ciubuc, Scumpu, Brinceanu, Simian, Roman. Au mai jucat: Velica, Manda, Dudau, Kaba. Antrenor: Florin Şoavă
Recital de goluri pe arena dâmboviţeană din Pucioasa. Echipa gazdă a reuşit o victorie spectaculoasă în faţa uneia dintre codaşele seriei a treia, Sporting Roşiori, la capătul unui meci pe care l-a controlat autoritar, chiar dacă pe final de meci, oaspeţii au dat senzaţia că pot detona bomba.
Până în minutul 80, Pucioasa a făcut ce a vrut pe teren, în afara celor trei reuşte semnate de Calofir şi Leţu, băieţii lui Bălaşa irosind alte oportunităţi clare de a înscrie în poarta lui Ciobanu. Apoi, ca prin minune, teleormănenii au marcat un gol prin Velica, însă reuşita nu părea să le strice ziua amfitrionilor. Totul s-a schimbat după ce şase minute mai târziu Manda a marcat pentru 3-2 şi lucrurile au luat-o razna definitiv pentru că jucătorii lui Sporting s-au năpustit spre poarta lui Curiman pentru a forţa o egalare nesperată.
Pe acest fond Nedelea a reuşit să dea lovitura decisivă în minutele de prelungiri şi să încheie un meci, care, la un moment dat, părea foarte simplu pentru dâmboviţeni.

0%

FLACĂRA RĂMÂNE FĂRĂ VICTORIE Flacăra Moreni - Unirea Bascov 0-2 (0-2)

A marcat: Mihai Işfan(12, 34). Flacăra: Chiran-Oprea, A. Costache, Matei, Cernea-Dinu(58 Ilie), Vîrtej- A.Negrea, Rosciugă(58 Neacşu), Zidăroiu-Roman. Antrenor: Gabi Paraschiv. Bascov: Tănase- Ciocârlan, Negoiţă, Bălan, Găişteanu-Pis-canu, Tameş(67 Dima), Maciu-Marcu(62 Iamandi), Işfan(71 Sucală), Dalu(82 Sanda). Antrenor: Iulian Tameş. Au arbitrat: Sergiu Anton(Bucureşti), Alex Paicău(Bucureşti) şi Liviu Bar-bu(Videle). Observatori: Florin Buzărnescu(Craiova) şi […]