URBAN TITU FORȚEAZĂ REVENIREA ÎN LIGA A III A LA FINELE SĂPTĂMÂNII

Date:

Barajul pentru desemnarea campioanelor judeţene care vor participa în ediţia viitoare a celui de-al treilea eşalon şi-a programat duminică manşa tur.
S-a disputat turul barajului de promovare în Liga 3 sezonul 2024/2025, urmând ca returul să se dispute pe 23 iunie, de la ora 17:30, pe terenul formațiilor care au evoluat în deplasare în tur.

Cinci dintre cele 21 de partide s-au soldat cu remize, duelul dintre campioanele Aradului şi Hunedoarei fiind singurul fără gol marcat. Câte un gol de fiecare s-a marcat în meciurile de la Răşinari şi Nicolae Titulescu, duelul dintre campionele Ilfovului şi Bucureştiului a consemnat câte două goluri de echipă, iar cel mai spectaculos egal le-a avut în prim-plan pe câştigătoarele competiţiilor din Giurgiu şi Prahova, fiecare cu câte trei goluri înscrise.

Cel mai categoric succes l-au obţinut clujenii de la Vulturul 2020 Mintiu Gherlii, care au trecut cu 8-2 de sălăjenii de la Barcău Nuşfalău (foto), în timp ce singurul satelit participant la baraj, Ceahlăul 2, care a dispus cu 3-0 de Sportul Oneşti (Bacău).

Iată rezultatele înregistrate:

REGIUNEA 1

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 2 (NT) 3-0 CS Sportul Oneşti (BC) 3-0 (2-0)
Abdulghani (32), Forizs (35), Bordei (71)

ACS FC Şoimii Gura Humorului (SV) – ASC Comstar Vaslui (VS) 5-0 (3-0)
Severin (5), Maganu (35), Luchian (42, 88), Kuruc (72 – pen.).

ACS Pro Sport Vârfu Câmpului (BT) – ACS USV Iaşi (IS) 1-2 (1-1)
Cos. Matei (2) / Al. Marin (71), Matei Ţurcanu (90+8)

REGIUNEA 2

ACS Vulturul 2020 Mintiu Gherlii (CJ) – ACS Barcău Nuşfalău (SJ) 8-2 (3-0) (foto)
Forna (7), Onicaş (34), Tothăzan (45 – pen.), Kis (47), Rad (51, 72 – pen., 84), Bolojan (89) / Şumălan (53), Zmole (68)

CS Silvicultorul Maieru (BT) – ACS Oaşul 1969 (SM) 1-4 (0-2)
Seb. Rus (90+2) / Contra (5), Mitrea (37), Piroşka (75), Urs (79)

ACS Diosig Bihardiószeg (BH) – CS Academica Recea (MM) 5-0 (2-0)
R. Lukacs (10, 50 – pen.), Covaciu (33), Gal (89), Codoban (90+3)

REGIUNEA 3

CS Iernut (MM) – CS AS Prima Brăduț (CV) 4-0 (1-0)
R. Şuteu (32), Tâmpla (50), Balea (75), Ungur (90+2)

ACS Păltiniş Răşinari (SB) – CS Gheorgheni-VSK Gyergyó (HR) 1-1 (0-0)
Coţofan (78) / Szfárli (54)

ACSM Codlea (BV) – ACS CIL Blaj (AB) 1-2 (1-0)
Botea (24 – pen.) / Mihu (55), Şuşu (60)

REGIUNEA 4

ACS Viitorul Arad (AR) – ACS Minerul Lupeni (HD) 0-0

ACS Magica Balta Caransebeş (CS) – CS Timişul Şag (TM) 1-5 (0-4)
Megheleş (88 – pen.) / Oct. Drăghici (17, 33), Ivanovici (41, 57), Podină (90+3)

ACS Viitorul Severin (MH) – CS Vulturii Fărcăşeşti (GJ) 1-5 (0-4)
Yahaya (45+1) / Preoteasa (17, 19, 30, 38), Şelaru (90+4)

REGIUNEA 5

ACS Urban Titu (DB) 3-0 ACS Metropolitan Ișalnița (DJ) 3-0 (1-0)
G. Manole (40), C. Stoica (80), Motoi (83)

ACS Speed Academy (AG) – CSL Nanov (TR) 5-0 (2-0)
Traşcă (1), Pirciu (32), Dalu (56, 67), D. Mitrache (80)

ACS Iris Titulescu – ATCS Sparta Râmnicu Vâlcea (VL) 1-1 (0-0)
Ana (55) / Paşoi (90)

REGIUNEA 6

ACS FC Bolintin Malu Spart 2017 (GR) – CSO Băicoi (PH) 3-3 (1-1)
And. Neagoe (40 – pen., 90+2 – pen.), Bocancea (82) / Ţânţaru (2), D. Iancu (54), H. Nicolae (82)

CS Venus Independenţa (CL) – CSM Feteşti (IL) 0-4 (0-0)
Stoicescu (48), Cositoru (70), Gene (90), Gab. Paraschiv (90+2)

CSL Ştefăneştii de Jos (IF) – ACS FC Dinamo Bucureşti (B) 2-2 (2-2)
Luiceanu (9), Kassabji (28) / Topală (6), Torcaş (17)

REGIUNEA 7

CS Voinţa Cudalbi 2015 (GL) – CS Medgidia (CT) 1-2 (0-2)
G. Stoian (77) / D. Petrescu (21), Iftime (30)

CS Viitorul Cireşu (BR) – ACFS Pescăruşul 1969 Sarichioi (TL) 4-0 (2-0)
Nicoliţă (3), M. Chiriac (42), I. Şerbănescu (55), Cotigă (68)

CSM Adjud 1946 (VN) – CS Voinţa Lanurile (BZ) 2-1 (0-1)
Padovei (62), Corman (83) / Vişteanu (22).

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

SMS-uri false date în numele Poștei Române

 Poșta Română avertizează că se dau SMS-uri false în...

Cea de-a 44-a ediție a concursului național ”Educație Rutieră – Educație pentru viață” la Târgoviște

Concursul național ”Educație Rutieră – Educație pentru viață”, organizat...

APIA va finaliza plățile restante până pe 16 octombrie

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) depune...

Regres în turismul dâmbovițean

Datele communicate de Direcția Județeană de Statistică pentru luna...