Un microbuz a intrat în coliziune cu un tir, șase pasageri au fost răniți 

Date:

 Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Găești au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier în afara localității Fierbinți. 

Din primele cercetări efectuate, polițiștii au constatat că un bărbat de 40 de ani, din Argeș, în timp ce ar fi condus o autoutilitară (microbuz), pe drumul județean 711, ar fi intrat în coliziune cu un ansamblu de vehicule rutier (tir) care circula în fața sa și care era condus de un bărbat de 59 de ani, din Teleorman.

În urma impactului, șase pasageri au fost răniți.

A acționat Garda Vișina cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, Detașamentul Găești cu o ambulanță SMURD, și SAJ cu trei echipaje. 

La locul accidentului echipajele de intervenție au găsit un autocamiom și un microbuz implicate. 

În urma evenimentului șase persoane au fost rănite ușor și au primit  îngrijiri medicale la fața locului. 

Pompierii au  asigurat și măsurile de prevenire a incendiilor la locul accidentului.

Polițiștii efectuează cercetări, urmând să stabilească cu exactitate toate împrejurările producerii accidentului rutier.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

A ajuns cu mașina în șanț 

Evenimentul rutier  s-a produs în localitatea Nisipurile. Cel mai probabil...

O clipă de neatenție îi putea costa viața! 

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu...

Tragedie pe DN 72A, în localitatea Gheboieni

Tragedie pe DN 72A în localitatea Gheboieni,  polițiștii din...

Jandarmii dâmbovițeni, în mijlocul cetățenilor 

Jandarmii dâmboviţeni au participat la ziua de 1 Decembrie,...