Published On: joi, dec. 13th, 2018

SELECŢIONATELE U18 DE BASCHET ALE ROMÂNIEI SE PREGĂTESC LA TÂRGOVIŞTE

nichiduta.ro

Începând de miercuri şi până în data de 21 decembrie, municipiul Târgovişte va găzdui cantonamentele de pregătire ale loturilor naţionale U18 ale României. Conform programului de pregătire, în prima parte a cantonamentului sunt programate mai multe antrenamente tehnico-tactice iar din data de 19 decembrie sunt programate şi câteva meciuri amicale împotriva selecţionatelor similare ale Bulgariei şi Macedoniei.
Pentru acţiunea de la Târgovişte, staff-ul tehnic al naţionalei feminine U18, format din antrenorii Cătălin Tănase, Miruna Crasnic şi Attila Veres, va avea la dispoziţie în pregătire următoarele 22 de sportive, acestea urmând să fie împărţite la meciurile amicale în două loturi, România A şi România B:
1. Laura VAIDA – CSM Târgovişte
2. Ştefania CĂTINEAN – CSM Târgovişte
3. Daria RUSU – CSU Braşov
4. Sonia CAZACU – Olimpia Bucureşti
5. Ilinca PĂUN – Olimpia Bucureşti
6. Adina CICIOVAN – LAPI Dej 7. Teodora DUMITRU – CSS Târgovişte
8. Rebeca LIPOVAN – CSS Târgovişte
9. Eva PETROFF – Admar Costineşti
10. Andreea HORLEA – CSS Alexandria
11. Diana IGNAT – CSM Tg. Mureş
12. Ana Maria POP – KSC Szekszard (Ungaria)
13. Andreea DUMITRU – CSS Ploieşti
14. Cătălina CRĂ CIUNESCU – CSS Alexandria
15. Raluca LUNGU – CSS Alexandria
16. Daria BOTOROGEANU – CSS Alexandria
17. Alexandra MANGRA – Rookies Oradea
18. Ioana BOTA – CSS Alexandria
19. Alexandra CIOMAG – Admar Costineşti
20. Irina DUMITRU – Olimpia Bucureşti
21. Mara MARTONOS – LAPI Dej
22. Corina CHIRIAC – LAPI Dej
în aceeaşi perioadă, staff-ul tehnic al naţionalei masculine, format din Răzvan Cenean şi Cătălin Ştefănescu şi coordonat de antrenorul FRB Constantin Ioan, va beneficia în pregătire de următorii sportivi, cu precizarea că la meciurile amicale vor fi formate două selecţionate, România A şi România B:
1. Mihnea BRIE – U-BT Cluj-Napoca
2. Tudor TODEA – U-BT Cluj-Napoca
3. Toma LUNGOCI – U-BT Cluj-Napoca
4. Anton ROTARU – U-BT Cluj-Napoca
5. Luca VIŞAN-HARA – Agronomia Bucureşti
6. Alexandru DRAGOMIR – Agronomia Bucureşti
7. David VAIDA – Agronomia Bucureşti
8. Matei BODEA – Agronomia Bucureşti
9. Edward MOCANU – Agronomia Bucureşti
10. Andrei DRAGOMIR – CSM Bucureşti
11. Alexandru HARANGUS – CSM Bucureşti
12. Luca PETCU – CSM Bucureşti
13. Cristian DINICĂ – CSM Bucureşti
14. Cosmin PĂTRAŞCU – CSM Bucureşti
15. Ciprian ALBU – CSM Sighetu Marmaţiei
16. Rareş ARDELEAN – CSM Sighetu
Marmaţiei
17. Bogdan PENCIU – SCM Timişoara 18. Laurenţiu DUMITRESCU – BC Slam Bucureşti
19. Andrei PASCARIU – BC Slam Bucureşti
20. Dragoş AXINTE – U-BT Cluj-Napoca
21. Luca DOMOCOS – U-BT Cluj-Napoca
22. Mihai CIRCOANA – U-BT Cluj-Napoca
23. Paul PATRAN – CSS 4 Bucureşti
24. Matei DUMITRESCU – CSS 4
Bucureşti
25. Andi CĂLIN – CSU Sibiu
2B. Marcel BARAN – CSS Craiova
27. Rareş STĂNESCU – CSS Târgovişte
28. David RANDIS – LPS Oradea
29. Dragoş ILIESCU – CSU Ploieşti
30. Anastasios ZETOS – Grecia

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro