ȘASE PODIUMURI PENTRU KARATEKA DE LA CS TÂRGOVIȘTE LA „CUPA GĂEȘTI”

1 0

Sportivii de la CS Târgoviște au încheiat la înălțime ediția din acest an a Cupei Găești la karate, găzduit de la sala de sport din localitate. După o serie de evoluții foarte bune, în concursurile de kata și kumite, sportivii noștri au reușit să urce șase ori pe podiumul de premiere.

CS Târgoviște a fost reprezentat la această competiție de trei sportivi și fiecare a reușit să obțină câte două medalii.

Ancuța Dragoș a obținut primul în concursul de kata – copii 10-11 ani, locul III, la kumite.

Andreea Bobeică, a urcat pe prima treaptă a podiumului la traseul aplicativ destinat copiilor 10-11 ani și a ocupat locul 2 la joc tehnic kumite.

În schimb, Rareș Stanciu s-a clasat pe locul al 2-lea kata (12-14 ani) și pe locul 3 la kumite.

DÂMBOVIȚEANUL OCTAVIAN POPESCU, PE LISTA ITALIENILOR DE LA TORINO

Octavian Popescu (19 ani), fotbalistul celor de la FCSB, a intrat în atenția italienilor de la Torino, locul 10 în Serie A, în sezonul recent încheiat. Florin Prunea crede în posibilul interes al celor de la Torino pentru Octavian Popescu, dar consideră că fotbalistul mai are de demonstrat în fotbalul […]