S-AU STABILIT JOCURILE DIN FAZA REGIONALĂ A CUPEI ROMÂNIEI 2024-2025. URBAN TITU, ÎN SERIE CU ACS LUPII PROFA ȘI CSL NANOV

Date:

Federația Română de Fotbal a stabilit miercuri, 3 iulie 2024, prin tragere la sorți, programul fazei regionale a Cupei României, ediția 2024-2025, competiție aflată la al treilea sezon de când are un nou format. Învingătoarele din fiecare județ, respectiv București joacă pentru șapte locuri în turul următor al Cupei. Câștigătoarele grupelor vor juca finala regiunii, iar echipa învingătoare va primi trofeul Cupei României pentru regiunea respectivă și se va califica în următoarea fază, Turul 1, anunță liga2.prosport.ro.

Jocurile din cadrul grupelor fazei regionale a Cupei României vor avea loc în zilele de 10, 13 și 17 iulie 2024, cu începere de la ora 18:00, iar cele din cadrul finalelor vor avea loc în data de 20 iulie, cu începere de la ora 17:30.

Pentru asta, cele 42 de echipe au fost împărțite în grupe de câte trei formații, câte două în fiecare din cele șapte regiuni. Au rezultat trei meciuri în fiecare grupă.

Programul meciurilor fazei regionale a Cupei României, sezonul 2024-2025:
Regiunea 1 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)
Grupa 1: Vaslui (Sporting Club Comstar Vaslui), Suceava (Viitorul Liteni), Iași (CSM Pașcani)
meciuri: Suceava – Iași (10 iulie), Vaslui – Suceava (13 iulie), Iași – Vaslui (17 iulie)

Grupa 2: Neamț (Voința Ion Creangă), Botoșani (Pro Sport Vârfu Câmpului), Bacău (Vulturul Măgirești)
meciuri: Botoșani – Bacău (10 iulie), Neamț – Botoșani (13 iulie), Bacău – Neamț (17 iulie)

Regiunea 2 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 2)
Grupa 1: Bihor (CS Bihorul Beiuș), Cluj (Sticla Arieșul Turda), Maramureș (Progresul Șomcuta Mare)
meciuri: Cluj – Maramureș (10 iulie), Bihor – Cluj (13 iulie), Maramureș – Bihor (17 iulie)

Grupa 2: Satu Mare (FC Talna Oraşu Nou), Bistrița-Năsăud (CS Silvicultorul Maieru), Sălaj (Someșul Someș Odorhei)
meciuri: Bistrița-Năsăud – Sălaj (10 iulie), Satu Mare – Bistrița-Năsăud (13 iulie), Sălaj – Satu Mare (17 iulie)

Regiunea 3 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)
Grupa 1: Mureș (ASF Pogăceaua), Covasna (ACS Arcuș), Harghita (CS Gheorgheni)
meciuri: Covasna – Harghita (10 iulie), Mureș – Covasna (13 iulie), Harghita – Mureș (17 iulie)

Grupa 2: Brașov (CS Inter Cristian), Alba (Viitorul Sântimbru), Sibiu (LSS Voința Sibiu)
meciuri: Alba – Sibiu (10 iulie), Brașov – Alba (13 iulie), Sibiu – Brașov (17 iulie)

Regiunea 4 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 2)
Grupa 1: Caraș-Severin (Magica Balta Caransebeș), Arad (Păulișana Păuliș), Timiș (Gloria Moșnița Nouă)
meciuri: Arad – Timiș (10 iulie), Caraș-Severin – Arad (13 iulie), Timiș – Caraș-Severin (17 iulie)

Grupa 2: Mehedinți (Viitorul Severin), Hunedoara (Minerul Lupeni), Gorj (Jiul Rovinari)
meciuri: Hunedoara – Gorj (10 iulie), Mehedinți – Hunedoara (13 iulie), Gorj – Mehedinți (17 iulie)

Regiunea 5 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)
Grupa 1: Teleorman (CSL Nanov), Olt (ACS Lupii Profa), Dâmbovița (ACS Urban Titu)
meciuri: Olt – Dâmbovița (10 iulie), Teleorman – Olt (13 iulie), Dâmbovița – Teleorman (17 iulie)

Grupa 2: Argeș (AS CS Domnești), Vâlcea (Chimia Râmnicu Vâlcea), Dolj (Avântul Pieleşti)
meciuri: Vâlcea – Dolj (10 iulie), Argeș – Vâlcea (13 iulie), Dolj – Argeș (17 iulie)

Regiunea 6 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)
Grupa 1: Călărași (Gloria Fundeni), Ialomița (AFC Rovine), Ilfov (CSL Ștefăneștii de Jos)
meciuri: Ialomița – Ilfov (10 iulie), Călărași – Ialomița (13 iulie), Ilfov – Călărași (17 iulie)

Grupa 2: Prahova (CSO Boldești-Scăeni), Giurgiu (ACS Axi Adunații Copăceni), București (CSU Știința Politehnica București)
meciuri: Giurgiu – București (10 iulie), Prahova – Giurgiu (13 iulie), București – Prahova (17 iulie)

Regiunea 7 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)
Grupa 1: Brăila (Victoria Traian), Constanța (CS Agigea), Buzău (ACS Team Săgeata)
meciuri: Constanța – Buzău (10 iulie), Brăila – Constanța (13 iulie), Buzău – Brăila (17 iulie)

Grupa 2: Vrancea (CSM Adjud), Galați (Voința Cudalbi), Tulcea (Progresul Isaccea / FC Delta Tulcea)
meciuri: Galați – Tulcea (10 iulie), Vrancea – Galați (13 iulie), Tulcea – Vrancea (17 iulie)

Tragere la sorți faza regională a Cupei României, sezonul 2024-2025:
https://www.youtube.com/watch?v=7d02yzgL1Zk

Calendarul Fazei Naționale a Cupei României în sezonul 2024-2025 este următorul:
Turul 1: 31 iulie 2024
Turul 2: 7 august 2024
Turul 3: 14 august 2024
Play-off: 28 august 2024
Faza grupelor, etapa 1: 30 octombrie 2024
Faza grupelor, etapa 2: 4 decembrie 2024
Faza grupelor, etapa 3: 18 decembrie 2024
Sferturi de finală: 2 aprilie 2025
Semifinale: 23 aprilie 2025
Finala: 14 mai 2025.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

SMS-uri false date în numele Poștei Române

 Poșta Română avertizează că se dau SMS-uri false în...

Cea de-a 44-a ediție a concursului național ”Educație Rutieră – Educație pentru viață” la Târgoviște

Concursul național ”Educație Rutieră – Educație pentru viață”, organizat...

APIA va finaliza plățile restante până pe 16 octombrie

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) depune...

Regres în turismul dâmbovițean

Datele communicate de Direcția Județeană de Statistică pentru luna...