S-AU STABILIT ECHIPELE DIN LIGA A III A CARE MERG ÎN PLAY-OFF ȘI PLAY-OUT

Date:

Seriile de Liga 3, echipele care merg în play-off, respectiv în play-out și punctele strânse în sezonul regular:
Seria 1
⇑ în play-off: Foresta Suceava (42 puncte), Bucovina Rădăuţi (37), CSM Bacău (33), Ceahlăul Piatra Neamţ (33)
⇓ în play-out: Ştiinţa Miroslava (29), Şomuz Fălticeni (27), Viitorul Darabani (16), Rapid Brodoc (14), FK Miercurea Ciuc 2 (10)
retrogradată în ultima ligă: Dante Botoşani (6 puncte / penalizată cu 10 puncte și apoi exclusă după două neprezentări)

Seria 2
⇑ în play-off: CSM Râmnicu Sărat (45 puncte), Metalul Buzău (41), Unirea Braniştea (37), Aerostar Bacău (34)
⇓ în play-out: CSM Focşani (31), Sporting Lieşti (27), Viitorul Ianca (19), Dinamo Bacău (16), Voinţa Limpeziş (5), Dacia Unirea Brăila (2)

Seria 3
⇑ în play-off: CS Afumaţi (45 puncte), Farul Constanţa 2 (31), Înainte Modelu (30), Gloria Albeşti (29)
⇓ în play-out: Gloria Băneasa (28), Recolta Gheorghe Doja (25), Dunărea Călăraşi (24), FC Voluntari 2 (18), Agricola Borcea (15), CS Amara (7)

Seria 4
⇑ în play-off: CS Tunari (40 puncte), SC Popești Leordeni (33), Flacăra Moreni (23), Real Bradu (22)
⇓ în play-out: CS Dinamo Bucureşti (22), Unirea Bascov (18), FCSB 2 (17), FC Pucioasa (15), ACS Muscelul Câmpulung Elite (10)
retrogradată în ultima ligă: Astra (retrasă din competiție cu o etapă înainte de finalul turului și apoi retrogradată în ultima ligă)

Seria 5
⇑ în play-off: CS Blejoi (42 puncte), CSO Plopeni (32), SR Braşov (30), Olimpic Cetate Râşnov (30)
⇓ în play-out: AFC Odorheiu Secuiesc (25), CS Păuleşti (24), Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 (19), Kids Tâmpa Braşov (18), Olimpic Zărneşti (16), KSE Târgu Secuiesc (16)

Seria 6
⇑ în play-off: CSM Alexandria (40 puncte), Sporting Roşiori (32), Flacăra Horezu (32), Viitorul Dăeşti (30)
⇓ în play-out: Cetatea Turnu Măgurele (28), Petrolul Potcoava (22), Cozia Călimăneşti (22), Universitatea Craiova 2 (19), Vediţa Coloneşti (15), Minerul Costeşti (11)

Seria 7
⇑ în play-off: CSM Deva (46 puncte), ACSO Filiaşi (37), Gilortul Târgu Cărbuneşti (36), Viitorul Şimian (34)
⇓ în play-out: Jiul Petroşani (28), Voinţa Lupac (27), Aurul Brad (14), Retezatul Hațeg (13), Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 (11), Progresul Ezeriş (10)

Seria 8
⇑ în play-off: CSM Reșița (42 puncte), Şoimii Lipova (39), CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (36), Crişul Chişineu Criş (28)
⇓ în play-out: Progresul Pecica (23), Pobeda Star Bisnov (23), Phoenix Buziaş (19), Avântul Periam (16), ACB Ineu (12), Gloria Lunca Teuz Cermei (10)

Seria 9
⇑ în play-off: Corvinul Hunedoara (52 puncte), Unirea Ungheni (32), Metalurgistul Cugir (31), CSM Unirea Alba Iulia (30)
⇓ în play-out: Avântul Reghin (24), ACS Târgu Mureş (24), CS Universitatea din Alba Iulia (21), Viitorul Cluj (16), Sănătatea Cluj (14), CS Ocna Mureş (9)

Seria 10
⇑ în play-off: FC Bihor Oradea (40 puncte), CSM Satu Mare (38), Gloria Bistriţa Năsăud (38), Lotus Băile Felix (27)
⇓ în play-out: SCM Zalău (27), Minerul Ocna Dej (21), CSM Sighetu Marmaţiei (20), CFR Cluj 2 (16), Victoria Carei (14), Sportul Şimleu Silvaniei (11)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

Polițiștii rutieri dâmbovițeni fac razii în  tot județul Dâmbovița 

Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița...

Stop traficului de persoane!O sesiune informativ preventivă dedicată asistenților maternali și minorilor 

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a...