ROBERTO ZIDURI RĂMÂNE ÎN LIGA A IV A

Mihai ROŞOIU
1 0

Manșa retur a meciurilor de la barajul pentru promovarea în noul sezon de Liga 3, ediția 2022-2023, a avut loc sâmbătă, 25 iunie 2022, de la ora 17:30, majoritatea meciurilor, cu excepția partidei dintre CS Dinamo Bucureşti și Venus Independenţa, programată de la ora 19:00, anunță liga2.prosport.ro.

În urma rezultatelor înregistrate au fost stabilite ultimele 19 formații care și-au câștigat pe teren dreptul de a evolua în noul sezon al Ligii 3. Acestea sunt: Viitorul Darabani (Botoșani), Speranţa Răuceşti (Neamț), Rapid Brodoc (Vaslui), CSM Sighetu Marmaţiei (Maramureș), Victoria Carei (Satu Mare), ACS Târgu Mureş (Mureș), Olimpic Zărneşti (Brașov), CS Universitatea din Alba Iulia (Alba), Phoenix Buziaş (Timiș), ACB Ineu (Arad), Retezatul Hațeg (Hunedoara), Cozia Călimăneşti (Vâlcea), Dunărea Turris (Teleorman), CS Rucăr (Argeș), CS Amara (Ialomița), CS Păuleşti (Prahova), CS Dinamo Bucureşti (București), Voinţa Limpeziş (Buzău) și Unirea Braniștea (Galați).

Meciurile retur din barajul de promovare în Liga 3:
Regiunea 1, Nord-Est:
Flacăra Erbiceni (Iași) – Viitorul Darabani (Botoșani) 4-1 (0-5 în tur)
Speranţa Răuceşti (Neamț) – Juniorul Suceava (Suceava) 1-0 (0-0 în tur)
Rapid Brodoc (Vaslui) – Sportul Oneşti (Bacău) 4-3 (3-3 în tur)

Regiunea 2, Nord-Vest:
CSM Sighetu Marmaţiei (Maramureș) – Rapid Jibou (Sălaj) 2-0 (3-0 în tur)
Silvicultorul Maieru (Bistrița Năsăud) – Viitorul Borș (Bihor) – nu s-a disputat
Victoria Carei (Satu Mare) – Supporter 2.0 (Cluj) 3-0 (1-1 în tur)

Regiunea 3, Centru:
CS Gheorgheni (Harghita) – ACS Târgu Mureş (Mureș) 3-6 (1-4 în tur)
Inter Stars Sibiu (Sibiu) – Olimpic Zărneşti (Brașov) 1-2 (1-1 în tur)
CSO Baraolt (Covasna) – CS Universitatea din Alba Iulia (Alba) 1-7 (2-11 în tur)

Regiunea 4, Vest:
CSO Turceni (Gorj) – Phoenix Buziaş (Timiș) 0-2 (0-2 în tur)
Recolta Dănceu (Mehedinți) – ACB Ineu (Arad) 2-6 (0-5 în tur)
Magica Balta Caransebeş (Caraș Severin) – Retezatul Hațeg (Hunedoara) 0-0 (1-4 în tur)

Regiunea 5, Sud-Vest:
Cozia Călimăneşti (Vâlcea) – ACS Oltul Curtişoara (Olt) 2-0, 4-2 la lovituri de departajare (1-3 în tur)
Roberto Ziduri (Dâmbovița) – Dunărea Turris (Teleorman) 1-1 (0-1 în tur)
CS Rucăr (Argeș) – Dunărea Calafat (Dolj) 1-0 (1-1 în tur)

Regiunea 6, Sud:
CS Amara (Ialomița) – CS Glina (Ilfov) 3-1 (2-3 în tur)
Victoria Adunaţii Copăceni (Giurgiu) – CS Păuleşti (Prahova) 1-3 (1-0 în tur)
CS Dinamo Bucureşti (București) – Venus Independenţa (Călărași) 1-0 (3-2 în tur)

Regiunea 7, Sud-Est:
CSL Victoria Gugeşti (Vrancea) – Voinţa Limpeziş (Buzău) 1-0 (2-5 în tur)
Unirea Braniștea (Galați) – Victoria Traian (Brăila) 4-0 (1-2 în tur)
Gloria Băneasa (Constanța) – Viitorul Murighiol (Tulcea) – nu s-a disputat.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

Lumea, condusă de bolnavi (84)

Pierre Accoce și dr. Pierre RentchnickDatorită vârstei și stării de sănătate, Philippe Pétain nu lucra mai mult de patru ore pe zi. Aspectul fizic era impunător, marțial, dar mintea nu mai funcționa cum trebuie. “Mintea sa era plecată cu sorcova, scria de Gaulle. Nu mai era pe fază. De fapt, […]