REZULTAT REMARCABIL PENTRU ÎNOTĂTORUL ANDREI LAZĂR

Evoluție foarte bună pentru înotătorul Andrei Lazăr la ediția din acest an a Cupei Barracuda, găzduită de bazinul din Câmpina, în perioada 2829 octombrie. Sportivul de la CS Târgoviște, antrenat de Octavian Postolache, a încheiat pe podium proba de 100 metri liber dedicată juniorilor.
La finalul concursului, Andrei sa clasat pe locul 2, cu timpul de 00:56:68. Pentru înotătorul clubului nostru, participarea la Cupa Barracuda a reprezentat o verificare excelentă înainte de startul la Campionatul Național în bazin de 25 m pentru seniori, tineret și juniori, ce va avea loc la Miercurea Ciuc, la începutul lunii decembrie.
Un alt sportiv de la CS Târgoviște care a participat la Cupa Barracuda a fost și cadetul Luca Vătavu. Și pentru el această competiție a fost una de verificare, la capătul căreia și-a îmbunătățit considerabil timpii. Luca Vătavu va lua parte la jumătatea lunii decembrie la Cupa României pentru cadeți -12-14 ani.
Cupa Barracuda s-a aflat la a II-a ediție, iar la startul acesteia s-au aflat sportivi ce au reprezentat 21 de cluburi din țară.

De ce ar trebui să alegi un boiler cu pompă de căldură pentru apa caldă?

Boilerele cu pompă de căldură sunt o opțiune tot...

Pe 26 aprilie 2024, la Muzeul de Istorie din Târgoviște, ora 17:00, va avea loc evenimentul „Vinerea Floriilor”

În calendarul creştin ortodox, Sărbătoarea Sfintelor Paşti ocupă cel...