Atenție, șoferi! În perioada 15 iunie – 15 septembrie 2025, circulația pe benzile de urgență ale autostrăzii A1 București – Pitești va fi restricționată, între kilometrii 10+900 și 11+100 (o porțiune de 200 de metri), din cauza unor lucrări de reparații la pasajul care supratraversează calea ferată.
Intervențiile vizează:demontarea parapetului de siguranță,curățarea și remedierea armăturilor,repararea fisurilor și crăpăturilor structurale.
Lucrările sunt necesare pentru siguranța rutieră și feroviară, iar autoritățile recomandă prudență sporită în zonă, respectarea semnalizărilor rutiere temporare și adaptarea vitezei.
Traficul pe benzile de circulație nu va fi afectat în mod semnificativ, însă pot apărea scăderi punctuale de fluență, mai ales în orele de vârf.
