Published On: mar, sept. 17th, 2019

PROGRAMUL LIGII NAŢIONALE DE BASCHET FEMININ

nichiduta.ro

Federaţia Română de Baschet a stabilit sistemul de desfăşurare şi componenţa celor două grupe regionale ale Ligii Naţionale de Baschet Feminin. După împărţirea echipelor a fost stabilit şi programul primei părţi a sezonului competiţional 2019 – 2020. Formaţia noastră, CSM Târgovişte, face parte din Grupa Est, acolo unde se mai află CS Phoenix Constanţa, Ţara Bârsei Braşov, Sepsi SIC Sf Gheorghe, CSM Alexandria, CSM Târgovişte, Agronomia Bucureşti şi Rapid Bucureşti.
Din cealaltă grupă fac parte următoarele formaţii: CSM Sibiu, CSM Satu Mare, BC Sirius Tg Mureş, ACS KSE Tg Secuiesc, Universitatea Cluj-Napoca, CSU Oradea şi FCC Baschet Arad.
Programul turului primei faze a grupelor:
TUR
Etapa 1 (2 octombrie), stau FCC Baschet Arad şi CS Phoenix Constanţa
Vest: CSM Sibiu vs CSM Satu Mare, BC Sirius Tg Mureş vs ACS KSE Tg Secuiesc, Universitatea Cluj-Napoca vs CSU Oradea
Est: Ţara Bârsei Braşov vs Sepsi SIC Sf Gheorghe, CSM Alexandria vs CSM Târgovişte, Agronomia Bucureşti vs Rapid Bucureşti Etapa 2 (5 octombrie), stau CS BC Sirius Târgu Mureş şi CSM Alexandria
Vest: FCC Baschet Arad vs CSM Satu Mare, CSU Oradea vs CSM Sibiu, ACS KSE Tg Secuiesc vs Universitatea Cluj-Napoca
Est: Phoenix Constanţa vs Sepsi SIC Sf Gheorghe, Rapid Bucureşti vs Ţara Bârsei Braşov, CSM Târgovişte vs Agronomia Bucureşti
Etapa 3 (9 octombrie), stau CS Universitatea Cluj-Napoca şi CS Agronomia Bucureşti
Vest: BC Sirius Tg Mureş vs FCC Baschet Arad, CSM Satu Mare vs CSU Oradea, CSM Sibiu vs ACS KSE Tg Secuiesc Est: CSM Alexandria vs Phoenix Constanţa, Sepsi SIC Sf Gheorghe vs Rapid Bucureşti, Ţara Bârsei Braşov vs CSM Târgovişte
Etapa 4 (12 octombrie), stau CSM Sibiu şi CS Ţara Bârsei 2011 Braşov
Vest: FCC Baschet Arad vs CSU Oradea, BC Sirius Tg Mureş vs Universitatea Cluj-Napoca, ACS KSE Tg Secuiesc vs CSM SSatu Mare
Est: Phoenix Constanţa vs Rapid Bucureşti, CSM Alexandria vs Agronomia Bucureşti, CSM Târgovişte vs Sepsi SIC Sf Gheorghe
Etapa 5 (19 octombrie), stau CSM Satu Mare şi ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Vest: Universitatea Cluj-Napoca vs FCC Baschet Arad, CSU Oradea vs ACS KSE Tg Secuiesc, CSM Sibiu vs BC Sirius Târgu Mureş
Est: Agronomia Bucureşti vs Phoenix Constanţa, Rapid Bucureşti vs CSM Târgovişte, Ţara Bârsei Braşov vs CSM Alexandria
Etapa 6 (2 noiembrie), stau CSU Oradea şi CS Rapid Bucureşti
Vest: FCC Baschet Arad vs ACS KSE Tg Secuiesc, Universitatea Cluj-Napoca vs CSM Sibiu, BC Sirius Tg Mureş vs CSM SSatu Mare
Est: Phoenix Constanţa vs CSM Târgovişte, Agronomia Bucureşti vs Ţara Bârsei Braşov, CSM Alexandria vs Sep-si SIC Sf Gheorghe
Etapa 7 (21 noiembrie), stau ACS KSE Târgu Secuiesc şi CSM Târgovişte
Vest: CSM Sibiu vs FCC Baschet Arad, CSM Satu Mare vs Universitatea Cluj-Napoca, CSU Oradea vs BC Sirius Tg Mureş
Est: Ţara Bârsei Braşov vs Phoenix Constanţa, Sepsi SIC Sf Gheorghe vs Agronomia Bucureşti, Rapid Bucureşti vs CSM Alexandria
RETUR
Etapa 8 (24 noiembrie), stau FCC Baschet Arad şi CS Phoenix Constanţa
Vest: CSM SSatu Mare vs CSM Sibiu, ACS KSE Tg Secuiesc vs BC Sirius Tg Mureş, CSU Oradea vs Universitatea Cluj-Napoca Est: Sepsi SIC Sf Gheorghe vs Ţara Bârsei Braşov, CSM Târgovişte vs CSM Alexandria, Rapid Bucureşti vs Agronomia Bucureşti
Etapa 9 (30 noiembrie), stau CS BC Sirius Târgu Mureş şi CSM Alexandria
Vest: CSM Satu Mare vs FCC Baschet Arad, CSM Sibiu vs CSU Oradea, Universitatea Cluj-Napoca vs ACS KSE Tg SSecuiesc
Est: Sepsi SIC Sf Gheorghe vs Phoenix Constanţa, Ţara Bârsei Braşov vs Rapid Bucureşti, Agronomia Bucureşti vs CSM Târgovişte
Etapa 10 (7 decembrie), stau CS Universitatea Cluj-Napoca şi CS Agronomia Bucureşti
Vest: FCC Baschet Arad vs BC Sirius Tg Mureş, CSU Oradea vs CSM Satu Mare, ACS KSE Tg Secuiesc vs CSM Sibiu Est: Phoenix Constanţa vs CSM Alexandria, Rapid Bucureşti vs Sepsi SIC Sf Gheorghe, CSM Târgovişte vs Ţara Bârsei Braşov
Etapa 11 (14 decembrie), stau CSM Sibiu şi CS Ţara Bârsei 2011 Braşov
Vest: CSU Oradea vs FCC Baschet Arad, Universitatea Cluj-Napoca vs BC Sirius Tg Mureş, CSM Satu Mare vs ACS KSE Tg Secuiesc
Est: Rapid Bucureşti vs Phoenix Constanţa, Agronomia Bucureşti vs CSM Alexandria, Sepsi SIC Sf Gheorghe vs CSM Târgovişte
Etapa 12 (21 decembrie), stau CSM Satu Mare şi ACS Sepşi SIC Sfântu Gheorghe
Vest: FCC Baschet Arad vs Universitatea Cluj-Napoca, ACS KSE Tg Secuiesc vs CSU Oradea, BC Sirius Tg Mureş vs CSM Sibiu
Est: Phoenix Constanţa vs Agronomia Bucureşti, CSM Târgovişte vs Rapid Bucureşti, CSM Alexandria vs Ţara Bârsei Braşov
Etapa 13 (28 decembrie), stau CSU Oradea şi CS Rapid Bucureşti
Vest: ACS KSE Tg Secuiesc vs FCC Baschet Arad, CSM Sibiu vs Universitatea Cluj-Napoca, CSM Satu Mare vs BC Sirius Tg Mureş
Est: CSM Târgovişte vs Phoenix Constanţa, Ţara Bârsei Braşov vs Agronomia Bucureşti, Sepsi SIC Sf Gheorghe vs CSM Alexandria
Etapa 14 (4 ianuarie), stau ACS KSE Târgu Secuiesc şi CSM Târgovişte
Vest: FCC Baschet Arad vs CSM Sibiu, Universitatea Cluj-Napoca vs CSM Satu Mare, BC Sirius Tg Mureş vs CSU Oradea
Est: Phoenix Constanţa vs Ţara Bârsei Braşov, Agronomia Bucureşti vs Sepsi SIC Sf Gheorghe, CSM Alexandria vs Rapid Bucureşti

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro