PRIMUL MECI OFICIAL PENTRU CHINDIA

Mihai ROŞOIU
0 0

chindiaFederaţia Romană de Fotbal a stabilit, pe 6 august, programul jocurilor fazei a IlI-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 20132014. Meciurile din această fază vor avea loc marţi, 13 august 2013, de la ora 17:30, şi vor aduce faţă în faţă 35 de echipe calificate din faza a II-a şi celelalte 3 formaţii retrogradate din Liga a 2-a, ediţia 2012-2013.
Faza a IV-a a Cupei României, la care vor participa cele 19 echipe calificate din faza III şi 19 echipe din Liga a 2-a, ediţia 20122013, este programată să aibă loc miercuri, 28.08.2013, ora 17:30. Chindia Târgovişte, ultima echipă dâmboviţeană aflată în competiţia surprizelor, va juca împotriva celor de la Sporting Roşiorii de Vede, meciul urmând să se dispute pe terenul formaţiei din Teleorman.
Programul complet al etapei a lll-a a Cupei României este următorul:

1. AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – FCM Dorohoi (BT) – Stadion Comunal (Frătăuţii Vechi / Suceava)
2. SCM Petrotub Roman (NT) – CS Kasarom Paşcani (IS) – Stadion Moldova (Roman / Neamţ)
3. ACS Păpăuţi (CV) – CSM Moineşti (BC) – Stadion Comunal (Păpăuţi / Covasna)
4. CS Sporting Lieşti (GL) – CS Conpet Cireşu (BR) – Stadion Comunal (Lieşti / Galaţi)
5. CSM Râmnicu Sărat (BZ) – CS Viitorul Axintele (IL) – Stadion Olimpia (Râmnicu Sărat / Buzău)
6. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – AFC Fortuna Brazi (PH) – Stadion „Viorel Mateianu” (Boldeşti / Prahova)
7. CS Inter Clinceni (IF) – FC Metaloglobus Bucureşti (B) – Stadion Clinceni Arena (Clinceni / Ilfov)
8. AS Popeşti Leordeni (IF) – SC Juventus Bucureşti (B) – Stadion Intergaz (Popeşti Leordeni / Ilfov)
9. CS Voluntari (IF) – FCM Dunărea Călăraşi (CL) – Stadion „Niţă Pintea” (Voluntari / Ilfov)
10. CS Baloteşti (IF) – SC Dinamo 2 SA Bucureşti (B) – Stadion Comunal (Baloteşti / Ilfov)
11. CS Sporting Roşiori de Vede (TR) – FC Chindia Târgovişte (DB) – Stadion Orăşenesc (Roşiori de Vede /
Teleorman)
12. AS Inter Markus Slatina (OT) – SCM Argeşul Piteşti (AG) – Stadion Comunal (Coteana / Olt)
13. AS Spicul Şeica Mare (SB) – FC Pandurii 2 Târgu Jiu (GJ) – Stadion Spicul (Şeica Mare / Sibiu)
14. AS Armata Aurul Brad (foto) (HD) – FC Caransebeş (CS) – Stadion Aurul (Brad / Hunedoara)
15. CS Ripensia Timişoara (TM) – CS Muncitorul Reşiţa (CS) – Stadion Electrica (Timişoara / Timiş)
16. FC Hidişelul de Sus (BH) – ACS Şoimii Pâncota (AR) – Stadion Comunal (Hidişelul / Bihor)
17. AS Miercurea Nirajului (MS) – CS Sănătatea S.P. Cluj (CJ) – Stadion Comunal (Miercurea Nirajului / Mureş)
18. AS Talna Oraşul Nou (SM) – FC Seso Câmpia Turzii (CJ) – Stadion Comunal Talpa (Oraşul Nou / Satu Mare)
19. AS Avântul Bârsana (MM) – CS FC Universitar Baia Mare (MM) – Stadion Central (Bârsana / Maramureş)

 Conform art. 31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri (două reprise a câte 15 minute) şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă. Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi pentru fiecare joc.
Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe. Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maxim 15 zile de la data disputării jocului.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

SE REDESCHIDE BAZINUL Ciprian lugulescu şi-a întrerupt concediul şi a sosit la club pentru a rezolva problemele de la bazin

Odată cu aprobarea bugetului de către consilierii locali, lucrurile au început să se mişte în direcţia normală la Clubul Sportiv Municipal Târgovişte. Prima şi cea mai stringentă problemă pe care conducerea trebuie să o rezolve este aceea a bazinului de înot din microraionul trei. Preşedintele Ciprian Iugulescu a fost prezent […]