Close Menu
Ziarul Dâmboviţa
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Facebook X (Twitter) Instagram
Ziarul Dâmboviţa
E-PAPER
sâmbătă, aprilie 18
  • Home
  • Actualitate
  • Social
  • Politică
  • Sport
  • Administraţie
  • Cultură
  • Târgoviște
  • ANUNŢURI
Ziarul Dâmboviţa
Home»Administraţie»Președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a fost în mijlocul cetățenilor, la Târgul de Florii de la Voinești
Administraţie

Președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a fost în mijlocul cetățenilor, la Târgul de Florii de la Voinești

Roxana - Ionela BoteaBy Roxana - Ionela Botea11/04/2023Niciun comentariu2 Mins Read
Share Facebook Twitter Pinterest Copy Link LinkedIn Tumblr Email VKontakte Telegram
Share
Facebook Twitter Pinterest Email Copy Link

Târgul de Florii de la Voinești este  o tradiție păstrată cu sfințenie de administrația locală și  voineșteni, zeci de producători din județ dar și din județele învecinate, și-au expus marfa iar cetățenii au avut de unde să aleagă. 

Administrația locală condusă de primarul Gabriel Dănuț Sandu și Constantin Popa alături de prefectul județului Dâmbovița, Claudia Gilia, președintele CJ, Corneliu Ștefan, primari din comunele învecinate au făcut un tur al târgului și  au stat de vorbă cu oamenii.

” Alături de colegi și prieteni, am fost la Târgul de Florii de la Voinești, târg devenit deja o tradiție pe Valea Dâmboviţei.

Datorită produselor și bunătăților ce pot fi găsite aici, numele târgului a depășit de multă vreme granițele județului, numărul vizitatorilor crescând de la an la an. 

Am stat de vorbă cu oamenii veniți la Voinești, am discutat despre ceea ce se întâmplă în județ și în țară, concluzia fiind că doar lucrând împreună putem rezolva toate problemele și putem așeza lucrurile în ordinea corectă.

Și pentru că suntem în zi de sărbătoare, le-am urat multă sănătate, putere de muncă, iar celor cu nume de flori să aibă parte de tot binele din lume.

La Mulți Ani tuturor!”, a transmis președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan 

a fost în mijlocul cetățenilor Corneliu Ștefan la Târgul de Florii de la Voinești Președintele CJ Dâmbovița
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram Copy Link
Roxana - Ionela Botea

Related Posts

Administraţie

ANFP și ICDL România lansează campania „DigiReady” pentru dezvoltarea competențelor digitale în administrația publică 

17/04/2026
Administraţie

Astăzi, Biserica Ortodoxă prăznuiește Izvorul Tămăduirii, sărbătoare importantă din prima vineri după Paști, dedicată Maicii Domnului

17/04/2026
Administraţie

Prețurile carburanților au înregistrat o scădere semnificativă pe piața din România, după ce liderul sectorului de distribuție, OMV Petrom, a operat noi reduceri consistente.

16/04/2026
Administraţie

Inflația anuală a urcat la 9,87% în luna martie 2026, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Statistică

16/04/2026
Administraţie

Municipiul Târgoviște găzduiește sâmbătă, 18 aprilie, începând cu ora 10:00, un eveniment de amploare dedicat iubitorilor de animale, organizat în Parcul Chindia.

16/04/2026
Administraţie

Angajatorii care încadrează ucenici pot primi o subvenție de 2.250 de lei pe lună pentru fiecare persoană angajată în regim de ucenicie

16/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

aprilie 2026
L Ma Mi J V S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« mart.    
COMENTARII
    • Home
    • Actualitate
    • Social
    • Politică
    • Sport
    • Administraţie
    • Cultură
    • Târgoviște
    • ANUNŢURI

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.