PODIUM PENTRU EVELYN NEACȘU

Tenismena Evelyn Neacșu a încheiat pe podium ediția din acest an a Cupei CSȘ Ploiești. Sportiva clubului nostru a terminat turneul de senioare găzduit de orașul prahovean pe locul 3.
Tenismena coordonată de Florin Râpeanu a înregistrat o victorie și două eșecuri în cadrul turneului final al întrecerii ploieștene.
Succesul a venit în fața Siminei Maria Ionel, de la Bright Constanța. În duelul cu dobro-geanca, Evelyn s-a impus cu 7-5, 6-3.
În schimb, în meciurile cu Alexandra Gheorghe (Tenis Club Enache) și Andreea Rebeca Radu (Tenis Club Alex Nicolas), sportiva noastră a părăsit terenul învinsă.
Împotriva primei adversare s-a înclinat cu 1-6, 0-6, iar împotriva celei de-a doua cu 2-6, 3-6.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

ȘANSĂ PENTRU MICII BASCHETBALIȘTI DÂMBOVIȚENI

Federația Română de Baschet organizează, în perioada 3-10 septembrie, în municipiul Ploiești, Programul Național de Selecție pentru sportivii din categoria de vârstă U14, masculin și feminin (născuţi 2008).Prima acțiune de selecție „Trial U14”, la care vor participa peste 160 de sportivi și sportive propuși de cluburile din întreaga țară la […]