PAS GREŞIT PE PROPRIUL TEREN. CHINDIA TÂRGOVIŞTE – FC ARGEŞ 2-2 (2-1)

I.B.

Stadion: Marian Anastasovici (Giurgiu). Fără spectatori Au marcat: Deslandes ag. ’35, M. Dulca ’41 / I. Şerban ’34 p., Grecu ’72 Chindia Târgovişte (4-4-2): 25. Aioani – 2. Martac , 17. Piţian, 48. Fom-ba, 98. Căpuşă – 20. Neguţ, 66. lacob, 8. M. Dulca, 80. Dumitraşcu – 19. D. Popa, 11. D. Florea
Rezerve: 61. D. Moldovan, 3. Ad. loniţă, 6. Dr. Şerban, 7. Yameogo, 13. Cherchez, 15. C. Dinu, 29. M. Costea, 9. Berisha, 24. Negrea Antrenor: Emil Săndoi
FC Argeş (4-4-2): 12. Greab – 16. Matei, 14. Leca, 32. Deslandes, 30. Muşat – 11. Şt. Drăghici, 4. Meza Colli, 8. Şerban, 17. Grecu – 28. Malele, 18. Mediop
Rezerve: 33. Micle, 3. Şerbănică, 5. Turda, 7. Blejdea, 21. Palici, 89. Honciu, 19. Prepeliţă, 20. Maes, 23. Barbu
Minutul 2:0 primă ocazie a gazdelor însă Popa trimite pe lângă poartă Minutul 10: Greab intervine în două rânduri la aceeaşi fază şi o salvează pe Argeş de la primirea unui gol
Minutul 15: Jocul este frumos, pe contre chiar dacă ocaziile mari lipsesc Minutul 21: Aioani intervine excelent după un şut din interiorul careului a lui Grecu
Minutul 34: Adrian Şerban deschide scorul pentru oaspeţi din penalty Minutul 35: Egalarea vine imediat după un şut a lui Neguţ deviat de Matei
Minutul 41: Marco Dulca înscrie şi el pentru gazde la doar 6 minute
după golul egalizator
Minutul 45: 2-1 la pauză
Min. 72: Grecu înscrie frumos cu un şut plasat.

SĂNDOI ANUNŢĂ UN RETUR INFERNAL PENTRU CHINDIA

Argeşenii au deschis scorul din penalty-ul obţinut de Malele şi transformat de Şerban. Peste doar un singur minut, târgoviştenii au egalat prin autogolul lui Deslandes, după ce mingea a lovit şi bara. Marco Dulca a stabilit scorul pauzei şi a înscris superb pentru Chindia cu un şut de la 25 […]