Jandarmii dâmbovițeni au participat la  campania ,,Luna Plantării Arborilor” 

Date:

Jandarmii dâmbovițeni s-au alăturat și anul acesta campaniei ,,Luna Plantării Arborilor” și ca răspuns la invitația reprezentanților Direcției Silvice Dâmbovița au participat la o acțiune de împădurire în localitatea Cojasca.

Puieții din speciile stejar, cer și gârniță au fost plantați pe o suprafață de teren de 1 hectar, prin contribuția jandarmilor, a silvicultorilor, reprezentanților Gărzii de Mediu, dar și a elevilor de la Liceul Teoretic „Ion Ghica” Răcari.

Fiind parte a comunității, implicarea jandarmilor dâmbovițeni este firească, iar prin astfel de acțiuni încurajăm cât mai mulți voluntari să planteze puieți, deoarece orice pom sădit poate aduce beneficii tuturor locuitorilor.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

Pompa Submersibilă pentru Fântână: Ghid Complet pentru Alegere și Utilizare

O pompă submersibilă pentru fântână este un echipament esențial...

ANPC: Ghidul esențial pentru cumpărarea unei mașini second-hand 

Achiziționarea unei mașini second-hand poate fi o alegere înțeleaptă,...