Jandarmeria Dâmbovița, din nou pe podium

Date:

Echipa Asociației Internaționale a Polițiștilor (IPA) din care a făcut parte și plutonierul adjutant Ionuț Timofte, jandarm la Jandarmeria Dâmbovița,  s-a clasat pe primul loc la competiția sportivă internațională „IPA GAMES 2024”.

Organizată în perioada 19 – 24 mai a.c., la Cheile Grădiștei, competiția a reunit la categoria masculin concurenți din mai multe țări.

Echipa IPA România a intrat în concurs la proba de 5000 metri, cros și a obținut locul întâi, la categoria de vârstă 35 – 39 de ani, după o luptă acerbă cu concurenții echipelor din Polonia și Grecia.

Cunoscut pentru performanțele sale în domeniul sportiv, jandarmul montan s-a clasat pe locul al doilea la aceeași probă, categoria individual.

Subofițerul q participat și  la semimaratonul „Casa Bună Sânpetru”, care a constat în parcurgerea unei distanțe de 11 km cu 400 metri diferență de nivel.

Felicitări și succes la următoarea competiție!