Flacăra: Sîrbu- Niţă, Matei(76 Pahonţu), Oaie,
Domneşti: Burlacu- Fagu, Nica, Stan, Fărîmă-
Babeanu- Buliga.
Director sportiv: Radu Dragne.
Cartonaşe galbene: Vîrtej(69), Dinu(71),
Drăgan(89)/
Au arbitrat: Ionuţ Constantinescu(Galaţi); Florin Iftode(Târgu Bujor) şi Liviu Barbu(Videle).
Observatori: Adrian Ion(Piteşti) şi Mihail Băcescu(Braşov).
Echipa din Moreni a câştigat meciul disputat pe teren propriu în compania ultimei clasate a Seriei C3, Viitorul Domneşti. Flacăra a condus la pauză cu 1-0, dar scorul final a fost 3-0 în favoarea băieţilor pregătiţi de Gabi Paraschiv. Marius Zidăroiu a deschis scorul în minutul 26 dintr-o lovitură de pedeapsă,
Daniel Roman a marcat din penalty pentru 2-0 în minutul 48, iar Silviu Oprescu a stabilit scorul final cu o lovitură de cap în minutul 66.
Cu victoria de astăzi, Flacăra Moreni a ajuns la 37 de puncte acumulate în 26 de etape. De asemenea, rezultatul de azi a însemnat a noua partidă consecutivă fără înfrângere pentru Flacăra Moreni.
Următorul meci este marţi, pe teren propriu, de la ora 18:00, împotriva celor de la FC Pucioasa.