ÎNAPOI ÎN LIGA I Echipa de fotbal feminin a Clubului Sportiv Şcolar Târgovişte a promovat în primul eşalon valoric al fotbalului feminin românesc

Duminică a avut loc ultima etapă din play-off-ul pentru promovarea în Liga 1 Feminin.
Deja promovată după primele două etape, Ladies Târgu Mureş a încheiat play-off-ul cu victorii pe linie, după ce a învins-o şi pe ACS United Bihor, scor 2-0.
În celălalt meci al zilei s-au întâlnit Dream Team Bucureşti şi CSS Târgovişte, fiecare cu câte un punct după primele două etape jucate. Cel două formaţii au încheiat la egalitate, scor 2-2, astfel că atât Dream Team Bucureşti şi CSS Târgovişte, cât şi ACS United Bihor au terminat play-off-ul cu câte două puncte.
În această situaţie a rezultat un clasament în trei, iar CSS Târgovişte a reuşit promovarea în Liga 1 Feminin graţie golurilor marcate în deplasare.
Rezultatele etapei 3:
Dream Team Bucureşti – CSS Târgovişte
2-2
Au marcat: Florentina Istrate (două goluri) / Noga Rahat, Beatrice Tărăşilă
Ladies Târgu Mureş – ACS United Bihor 2-0 Au marcat: Adorjân Szidonia, Szekely KincsD.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

ANDREEA PĂRĂLUŢĂ, TITLUARĂ ÎN EŞECUL ROMÂNIEI CU SLOVACIA Dâmboviţeanca a apărat poarta primei reprezentative de fotbal feminin până în minutul 60

Naţionala feminină a fost învinsă de reprezentativa Slovaciei într-un meci amical disputat la Senec, scor 3-1! Unicul gol al tricolorelor a fost marcat de Laura Rus în minutul cinci!SLOVACIA – ROMÂNIA 3-1Au marcat: Hmirova (30, 35-pen), Surnovska (41) / Rus (5)Slovacia: 1. Lucia El-Dahaibiova – 2. Laura Zemberyova, 6. Valentina […]