FLORIN PETRE (CSŞ TÂRGOVIŞTE) A JUCAT ÎN VICTORIA CONTRA UNGARIEI

Naţionala juniorilor născuţi în 2004 a disputat miercuri, 17 februarie, la Gyula, un meci amical în faţa selecţionatei similare a Ungariei.
Tricolorii pregătiţi de Daniel Mogoşanu s-au impus cu scorul de 21 (1-0 la pauză). Fulga, în minutul 30, a deschis scorul pentru naţionala noastră, care, în minutul 57, şi-a mărit avantajul în urma unui autogol. Reuşita gazdelor a venit în minutul 67.
Au evoluat pentru România
U17:

1. Mărgărit (12. Dincă, 46) – 2. Maftei (14. Dragomir, 76), 5. Petruţ (16. Martinovic, 62), 15. Răducioiu (4. Ţone, 76), 3. Şuteu (18. Neacşu, 72) – 10. Radaslavescu-cpt. (21. Petre, 76), 6. Stavrositu (20. Kolbasz, 46) -7. Oargă (19. Scocîlcă, 46), 8. Morar (22. El Sawy, 72), 11. Borduşanu (17. Rusu, 72) – 9. Fulga (13. Cociş, 62). Antrenor: Daniel Mogoşanu
    Iată lotul convocat pentru această acţiune de pregătire: Portari: Valentin Mărgărit (Fotbal Club Rapid), David Dincă (Viitorul Constanţa) Fundaşi: David Ţone (Dinamo), Alexandru Şuteu (FCSB), David Petruţ (FCSB), Robert Răducioiu (Viitorul Constanţa), Iustin Neacşu (Universitatea Cluj), Bogdan Dragomir (Fotbal Club Rapid), Vlasti Martinovic (Viitorul Constanţa), David Maftei (Viitorul Constanţa) Mijlocaşi: Tudor Cociş (CAO 1910), Rareş Scocîlcă (Universitatea Cluj), Septimiu Kolbasz (Universitatea Cluj), Florin Petre (CSS Târgovişte / FC Pucioasa), Ştefan Stavrositu (FCSB), Eduard Rusu (Academica Clinceni), Eduard Radaslavescu (Viitorul Constanţa), Antonio Borduşanu (Dinamo), Traian Oargă (Universitatea Cluj), Omar El Sawy (AFK Csikszereda) Atacanţi: Gabriel Fulga (FCSB), David Morar (Academica Clinceni).

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

S-a stabilit programul etapei a 25-a

Partidele vor fi transmise în direct de LOOK Sport, DIGI Sport şi TELEKOM Sport. Vineri, 26 februarie Ora 20.30 Dinamo – Viitorul Constanţa Sâmbătă, 27 februarie Ora 12.30 Gaz Metan Mediaş – UTA Arad Ora 15.00 Academica Clinceni – Astra Giurgiu Ora 20.00 Chindia Târgovişte – Universitatea CraiovaDuminică, 28 februarieOra […]