FLACĂRA MORENI ŞI FC PUCIOASA, ÎN SERII DIFERITE ALE LIGII A III-A

Mihai ROŞOIU

Componența celor zece serii ale Ligii 3, ediția 2021-2022, este următoarea:
Seria 1: Bucovina Rădăuți, Foresta Suceava, CSM Ceahlăul Piatra Neamț, Știința Miroslava, Hușana Huși, Dante Botoșani, Șomuz Fălticeni, CSM Bacău, Sporting Juniorul Vaslui, CSM Pașcani
Seria 2: Aerostar Bacău, SC Oțelul Galați, CSM Focșani, CSM Râmnicu Sărat, Metalul Buzău, Viitorul lanca, Sporting Liești, Sportul Chișcani, CS Făurei, Dinamo Bacău
Seria 3: CS Afumați, SC Popești
Leordeni, Farul Constanța 2, Agricola Borcea, FC Voluntari 2, Înainte Modelu, Gloria Albești, Recolta Gheorghe Doja, CSM Oltenița, CSM Fetești
Seria 4: FCSB 2, Progresul Spartac, Unirea Bascov, CS Tunari, Dinamo 2, Flacăra Moreni, Rapid 2, Academica Clinceni 2, Real Bradu, Campionii FC Argeș 2
Seria 5: SR Brașov, CS Blejoi, Olimpic Cetate Râșnov, CSO Plopeni, FC Pucioasa, KSE Târgu Secuiesc, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2, AFC Odorheiu Secuiesc, Kids Tâmpa Brașov, FC Hermannstadt 2
Seria 6: CSM Slatina, Vedița Colonești, ACSO Filiași, Sporting Roșiori, Viitorul Dăești, cSm Alexandria, Flacăra Horezu, Petrolul Potcoava, Minerul Costești, Universitatea Craiova 2
Seria 7: CSM Reșița, Pandurii Târgu Jiu, CSM Deva, Gilortul Târgu Cărbunești, CSM Jiul Petroșani, Progresul Ezeriș, Aurul Brad, Voința Lupac, Viitorul Șimian, Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2
Seria 8: Șoimii Lipova, Crișul Chișineu Criș, CSC Dumbrăvița, Progresul Pecica, CSC Ghiroda și Giarmata Vii, ACS Poli Timișoara, Avântul Periam,
Gloria Lunca Teuz Cermei, Frontiera Curtici, Pobeda Star Bisnov
Seria 9: CSO Cugir, Avântul Reghin, Gloria Bistrița Năsăud, Sticla Arieșul Turda, Unirea Ungheni, CS Hunedoara, AFC Unirea 1924, Sănătatea Cluj, CS Ocna Mureș, Academia de Fotbal Viitorul Cluj
Seria 10: Minaur Baia Mare, SCM Zalău, CA Oradea, Lotus Băile Felix, Sportul Șimleu Silvaniei, Someșul Dej, CSM Satu Mare, Progresul Șomcuta Mare, Luceafărul Oradea, CFR Cluj 2.
lată modificările făcute de FRF pentru a forma noile serii ale Ligii 3, față de campionatul trecut:
Seria 1: CSM Bacău (mutată din Seria 2)
Seria 2: Aerostar Bacău (retrogradată din Liga 2), Metalul Buzău (mutată din Seria 4), Dinamo Bacău (promovată din Liga 4)
Seria 3: Farul Constanța 2 (noua denumirea a echipei Viitorul Constanța 2), FC Voluntari 2 (mutată din Seria 4), CSM Fetești (promovată din Liga 4)
Seria 4: Unirea Bascov, Flacăra Moreni, Academica Clinceni 2 (toate trei mutate din Seria 6), Real Bradu (promovată din Liga 4), Campionii FC Argeș 2 (satelit nou-înființat de club de Liga 1) Seria 5: FC Pucioasa (mutată din Seria 6), FC Hermannstadt 2 (mutată din Seria 7)
Seria 6: CSM Slatina (retrogradată din Liga 2), Viitorul Dăești, Flacăra Horezu, Minerul Costești (toate trei mutate din Seria 7)
Seria 7: CSM Reșița, Pandurii Târgu Jiu (amândouă retrogradate din Liga 2), Progresul Ezeriș (mutată din Seria 8), Aurul Brad, Voința Lupac, Viitorul Șimian (toate trei promovate din Liga 4), Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 (satelit nou-înființat de club de Liga 2)
Seria 8: Pobeda Star Bisnov, Frontiera Curtici (amândouă promovate din Liga 4)
Seria 9: Gloria Bistrița Năsăud (a cesionat locul de la Unu Fotbal Club Gloria, mutată din Seria 9), Academia de Fotbal Viitorul Cluj (?!?)
Seria 10: Lotus Băile Felix (noua denumire a echipei CSC Sânmartin), CFR Cluj 2 (satelit nou-înființat de club de Liga 1).

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

DECIZII DE ULTIM MOMENT ÎN FOTBALUL ROMÂNESC

În conformitate cu dispozițiile art. 49 din Statutul Federației Române de Fotbal, Comitetul de urgență, compus din Răzvan Burleanu – Președinte FRF, Gino lorgulescu – Prim-vicepreședinte FRF, Octavian Goga – Vicepreședinte FRF, hotărăște: la act de retragerea din cadrul competiției Liga a 3-a a clubului ACS Fotbal Comuna Recea și […]