Flacăra Moreni n-a mai jucat cu C.S. Păulesti. Următoarea adversară e Petrolul Ploieşti

A.l.

Flacăra Moreni n-a mai disputat meciul amical programat sâmbătă, 11 februarie, cu C.S. Păuleşti, pe stadionul „Pompieri” din Moreni din cauza timpului nefavorabil şi a zăpezii mari de pe teren.
Miercuri, echipa de pe malurile Cricovului Dulce a jucat cu C.S. Cornu (Liga A – Prahova). Scorul a fost egal, 3-3. Pentru morenari au marcat: Bogdan Negrea, M. Plăcintă (din 1 1m) şi Alexandru Negrea. Flacăra (prima repriză): Curchi -Iordan, Acasandrei, A. Pârvu, Palamariu – Guţă, Tocan, Alexandru Costache, Nedelcu – Cârnaru, Drăgan.
Flacăra (repriză secundă): Sârbu -Mocanu, Andrei Costache, G. Preda, Tronaru – M. Plăcintă, Guţă, Alexandru Negrea, Dragomir, Bogdan Negrea – G. Paraschiv.
Au lipsit: Halcu – Rogojină, Roman, Andrei Iliescu, Timofte, V. Preda, L. Plăcintă, Ene.
Următorul meci amical al echipei de sub dealul Sângeriş este miercuri sau joi (15-16 februarie) cu Petrolul Ploieşti (locul 1 în Liga A – Prahova). Ploieştenii au jucat sâmbătă cu Unirea Slobozia. Scor 3-3.
Până la meciul cu Petrolul, băieţii lui Gabi Paraschiv se antrenează pe terenul 2 şi la „Pompieri”.

MUNICIPAL TARGOVIŞTE A CÂŞTIGAT CUPA ROMÂNIEI. ZIUA ÎN CARE AM FOST MAI BUNI DECÂT TOATĂ LUMEA. Sepsi Sf. Gheorghe - CSM Târgovişte 55-58 (14-12, 16-11, 13-13, 12-22)

Traseul sortit Târgoviştei în Final Eight-ul Cupei României de baschet feminin părea că se va opri în semifinale. Acolo, jucătoarele lui Cătălin Tănase urmau să dea piept cu gazdele de la Sf. Gheorghe. Echipa cea mai bogată din campionat, echipa campioană în exerciţiu, echipa favorită la cucerirea ambelor trofee interne, […]